Jak stworzyć biznes, który przyniesie Ci sukces i duże pieniądze?

Zanim przejdę do opisu tej publikacji i wytłumaczę Ci dokładnie w jaki sposób zyskasz na niej, chciałbym Ci zadać kilka prostych pytań. Pozwolą Ci one zdecydować czy to, co prezentuję będzie dla Ciebie przydatne i czy będziesz mógł z tego skorzystać.

 • Czy masz albo chcesz mieć w przyszłości własną dochodową firmę, która uczyni Cię w oczach innych człowiekiem sukcesu i pozwoli osiągnąć niezależność finansową?
 • Czy uważasz, że trochę brakuje Ci praktycznej wiedzy o prowadzeniu firmy, która gwarantuje rozkręcenie dochodowego biznesu?
 • Chcesz nauczyć się w jaki sposób małe firmy rozwijają się w duże i ekstremalnie dochodowe przedsiębiorstwa?
 • Czy chcesz poznać tajniki i praktyczne sposoby prowadzenia firmy, dzięki którym sukces Twojej firmy będzie czymś w 100% pewnym?

  Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś: "Tak", to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz założyć dochodową firmę lub możesz też jeszcze bardziej rozwinąć swój obecny biznes, a wszystko to dzięki radom, które niedługo otrzymasz. Nie potrzebujesz do tego ani ryzykownych inwestycji, ani wiedzy zdobytej na studiach. Wszystko czego potrzebujesz, to praktyczne rozwiązania, do których inni doszli już wcześniej i z których Ty możesz korzystać. Pozwól jednak, że zacznę wszystko od początku.

  Piotr Michalak o książce...

  Jako że sam zajmuję się na co dzień pomaganiem w rozwijaniu małych biznesów, z chęcią zajrzałem do książki „Praktyczny Marketing w małej firmie”. Muszę powiedzieć, że czas, który poświęciłem na czytanie tej książki, nie był czasem straconym. Nie tylko dowiedziałem się z niej wielu praktycznych wskazówek, które sam polecam swoim klientom (planowanie, strategiczne myślenie) ale też dowiedziałem się kilku nowych rzeczy.

  To co mi się w niej szczególnie podoba, to sposoby i techniki, z których na co dzień korzystają duże firmy, a które autorka przełożyła na rzeczywistość małego biznesu. W Polsce wciąż brakuje praktycznych poradników dla małych firm, a za to mamy od zatrzęsienia poradników dla dużych korporacji. Ta publikacja jest zaskakująco dobrym wyjątkiem i cieszę się, że ktoś wreszcie pomyślał o małym biznesie, który w końcu jest podstawą każdej gospodarki kraju.

  Na koniec dodam jeszcze, że jest to przede wszystkim dobra lektura dla początkujących biznesmenów lub właścicieli firm, którzy chcą się jeszcze bardziej rozwijać i doskonalić swoją firmę. Nie jest to książka dla kogoś, kto zajmuje się marketingiem w dużej korporacji. Oszem są tam pewne uniwersalne zasady (rozszerzenie sprzedaży itp.) jednak głównie ta pozycja nadaje się dla małej firmy.

  Piotr Michalak – autor bestsellera Sztuka pisania perswazyjnych tekstów oraz właściciel firmy:

  http://www.efnetica.pl/ - Agencja interaktywna

  http://www.ententa.pl/ - Agencja copywritingowa

  Każdego roku w Polsce powstają tysiące nowych małych firm. Zakładają je ludzie ambitni i zdecydowani osiągnąć sukces, jednak smutna statystyka pokazuje, że większość nowych firm plajtuje już po pierwszym roku działalności. Co gorsze działalność firm, które utrzymały się dłużej i działają w późniejszym okresie, również nie wygląda za dobrze, ponieważ większość z nich także plajtuje w ciągu następnych pięciu lat.

  Co decyduje, że jedne firmy rosną i staja się coraz bardziej dochodowe?

  Co decyduje o tym, że ich właściciele powszechnie uważani są za ludzi sukcesu, a inni bankrutują a nawet zostawiają po sobie długi? Co sprawia, że niektóre firmy rozwijają się do określonego poziomu, aż w końcu natrafią na niewidzialny „sufit”, który sprawia, że nie mogą się dalej rozwijać i stoją w miejscu, zamiast zmienić się w kolejny Microsoft?

  „Praktyczny marketing w małej firmie” to pozycja, którą można traktować jako kurs marketingu dla właścicieli i pracowników MSP. Autorka przedstawia zestaw wielu technik i narzędzi pozwalających firmie na skuteczne działanie w zakresie jej relacji z otoczeniem, ze szczególnym uwzględnieniem klienta jako kluczowego czynnika sukcesu rynkowego. Lektura tej pracy nie tylko może wzbogacić wiedzę przedsiębiorców, ale także dostarcza wielu praktycznych zasad oraz wskazówek, które niewątpliwie powinny zostać wykorzystane w działalności gospodarczej."- mgr Marcin Komańda, asystent w Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem

  Akademia Ekonomiczna w Katowicach

  Tak naprawdę nie da się dokładnie określić tego, co odróżnia najlepsze firmy od tych z mniejszymi sukcesami. Może to być innowacyjność, ciężka praca, doświadczeni pracownicy albo zwyczajne szczęście i sprzyjające okoliczności. Jednak jestem głęboko przekonany, że istnieje także jeden niezmienny czynnik, który w bardzo dużej mierze decyduje o tym dynamicznym rozwoju małej firmy i sukcesie jej właściciela. Jest to:

  "Praktyczny Marketing"

  Czym jest Praktyczny Marketing? W skrócie można powiedzieć, że praktyczny marketing, to wszelkie czynności, które sprawią, że mała firma potrafi się zmienić w duże i bardzo dochodowe przedsiębiorstwo. Nie jest to ten sam marketing, o którym możesz czytać w książkach zagranicznych autorów albo uczyć się w szkole.

  "Książka Kornelii Przedworskiej pomogła mi zaznajomić się z prostymi pojęciami marketingu o których zwykły biznesmen nie ma pojęcia. Szczególnie cenne były początkowe rozdziały, z których dowiedziałem się jak organizować sobie pracę i jak ocenić rynek zbytu. Niby każdy sobie potrafi zorganizować pracę, wie, że musi czasem zrobić przerwę, wie jak długo może pracować, ale mając dopiero podstawy teoretyczne zaczyna się pracować rzeczywiście wydajniej. Fajny był rozdział o konstruowaniu cen. Teoria w nim zawarta rzeczywiście dobrze pozwala skalkulować ceny. Na koniec warto zwrócić uwagę na wyraźne i jasne przekazywanie treści prawie w punktach. Dzięki temu łatwo znaleźć interesujący fragment w książce i łatwo go zapamiętać."

  - Dariusz Gierlotka, właściciel firmy „Linie Haftu”

  Praktyczny marketing ma za zadanie pomagać właścicielom małych firm w dynamicznym rozwoju i wzroście ich biznesu. Nie są to jakieś oderwane od rzeczywistości rady w stylu: wykup 10 reklam w telewizji, a będziesz mieć dużo klientów. Jest to marketing, który odpowiada realiom małych firm i polskiej rzeczywistości biznesowej, która nie jest łatwa. Praktyczny marketing zostały stworzony przez autorkę, która również pracowała w małej firmie (dokładniej w mikro firmie) i potrafiła połączyć wiedzę zdobywaną na studiach z realiami małej firmy.

  Od autorki o książce

  Skoro zdecydowałeś się przeczytać tę książkę to mniemam, że jesteś osobą przedsiębiorczą i otwartą. To dobrze. Do takich, bowiem osób kieruję swoją publikację. Jest ona przeznaczona zarówno dla tych, którzy marketing mają „w małym palcu” - ukończyli studia, licencjaty czy szkolenia z jego zakresu. Znajdą oni tu na pewno przełożenie tego, czego nauczyli się do tej pory na praktykę, której często na uczelniach brakuje. Książka ta jest również, jeśli nie przede wszystkim, dla tych, którzy mają, rozwijają lub mają w planach założyć własny biznes.