ISBN:9788377043165

Sny obozowe w pamięci ocalałych z Auschwitz

Autor: Piotr Cywiński

Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Oszczędzasz: 7%

Sen w obozie Auschwitz był wypadkową dramatycznego rytmu dnia i nocy. „Noce nie były czasem normalnego odpoczynku. Sen w brudnych, przepoconych za dnia pasiakach był jedynie karykaturą nocnego odpoczynku. W takich warunkach sny były najczęściej albo ucieczką w świat przedwojenny, albo odreagowywaniem dziennych skrajnych napięć i terroru” – napisał we wstępie autor.
„W snach szukano iskry nadziei, przepowiedni losów, rozumianych jako tak bardzo potrzebne prawidła w nieprzewidywalnej codzienności. Doszukiwanie się ukrytych znaczeń snów pozwalało wprowadzać do losów całkowicie zależnych od obozowych esesmanów wątki wymykające się spod woli i kontroli katów. Z tego względu sny były analizowane, interpretowane, rozpowiadane. Uspakajały codzienność, organizując losy więźniów wedle reguł niezależnych od samych sprawców” podkreślił Piotr Cywiński.
Całość podzielono na kilkanaście rozdziałów ze względu na tematykę snów. To m.in. sny sprzed pobytu w Auschwitz, sny o ucieczkach, o jedzeniu, o obozie, o terrorze, o śmierci, majaki gorączkowe, czy sny interpretowane. W książce znajduje się także obozowy słownik interpretacji snów, a także sny powojenne.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 14.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.90 zł empik.pl
mobi epub
16.00 zł publio.pl
mobi epub
od 16.07 zł
(dla stałych klientów)
17.85 zł ebookpoint.pl
mobi epub
18.27 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.95 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.00 zł virtualo.pl
mobi epub
21.00 zł ibuk.pl

Piotr Cywiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Sny obozowe w pamięci ocalałych z Auschwitz"