Droga do Diuny

Autor: Kevin J. Anderson

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 496

Opłacalność: 4.82 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Gratka dla milionów fanów Diuny i Mesjasza Diuny Franka Herberta, jednego z najwybitniejszych twórców literatury science fiction.

W Drodze do Diuny czytelnicy znajdą niepublikowane dotychczas teksty, odszukane w notatkach pisarza sceny i rozdziały, które zostały usunięte z obu powieści, z także korespondencję autora z wydawcą na temat powstających książek. Teksty te rzucają nowe światło na okoliczności powstania arcudzieł literatury SF.

Droga do Diuny to książka wyjątkowa i wspaniały prezent dla miłośników twórczości Franka Herberta! Stanowi kompendium wiedzy i zbiór tekstów, a dla świata Herbertowej Diuny jest tym, czym Silmarillion dla Tolkienowego Śródziemia!

 

Interesująca dla fanów Franka Herberta będzie też zawarta w książce alternatywna opowieść o Diunie - Planeta przyprawy. Została napisana przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona na podstawie szkiców autora. Dowiemy się zatem jak pierwotnie miała wyglądać Diuna i w jaki sposób z niewielkiej, pozbawionej rozmachu powieści powstało ostatecznie arcydzieło światowej literatury science fiction.

 

Uzupełnieniem tego tomu są opowiadania Briana Herberta i Kevina J. Andersona – Szept kaladańskich mórz, Polowanie na Harkonnenów, Mek do bicia, Twarze męczenników i Dziecko morza – osadzone głównie w realiach stworzonej przez nich trylogii „Legendy Diuny”.

 

Książę zwilżył usta językiem.

— To się nie wydaje możliwe. Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Wielu ludzi regularnie przyjmuje melanż. To część naszej diety, Thufir. Musielibyśmy już słyszeć o symptomach głodu narkotycznego. Ja sam obchodziłem się bez przyprawy przez… — Pokręcił głową. — No cóż, ja… Do diabła, Thufir! Wiem, że mogę jej używać albo ją odstawić.

— A możesz, panie?

— Ale ja…

— Czy ktoś, kto może pozwolić sobie na regularne zażywanie melanżu, odstawi go na próbę? — zapytał Hawat. — Nie mówię o przypadkowych ludziach z klasy średniej. Mówię o tych z wyższej, którzy mogą go łatwo zdobyć i znają jego sprawdzone właściwości geriatryczne, o tych, którzy zażywają go codziennie w dużych ilościach w charakterze lekarstwa.

— To by było potworne — powiedział Leto.

— Nie byłby to pierwszy raz, kiedy jakaś wolno działająca trucizna została wprowadzona na rynek pod przykrywką dobra publicznego. Zapraszam cię, panie, do zapoznania się z historią zażywania saturialu, semuty, verity, tytoniu…

 

Frank Herbert z pewnością byłby zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji. - Dean Koontz.

 

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 28,01 zł
(dla stałych klientów)
31,12 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33,43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33,52 zł ibuk.pl
mobi epub
33,56 zł empik.pl
mobi epub
35,91 zł ravelo.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
37,11 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
29,90 zł
(z kodem prom.)
39,90 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,90 zł legimi.com
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

Kevin J. Anderson - inne e-booki

E-booki podobne do "Droga do Diuny"