Tajemnica manuskryptu Q

Autor: Janusz Brzozowski

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 350

Opłacalność: 1.69 zł/100 stron

Sprytny fortel przyjaciela Anny i Piotra Balickich, inspektora Alexa Scotta z Policji Tajlandzkiej sprawia, ze Anna i Piotr Baliccy wygrywają urlop w egzotycznej miejscowości Krabi (Tajlandia). Krótko przed otrzymaniem zawiadomienia o wygraniu urlopu odwiedza ich w ich domu nieznana im kobieta, Bernadetta Filipowicz. Kobieta ta wręcza im zaproszenie od swojego pracodawcy, potomka polskiego szlachcica powiązanego z Tajlandzka Rodzina Królewską, Patricka Kurasy.

Bernadetta Filipowicz podczas tej wizyty prosi ich by zechcieli zając się sprawą jej brata, niewinnie osadzonego w polskim wiezieniu za zamordowanie swojej siostry. Wszystko to sprawia że Baliccy wylatują do Krabi. Już parę godzin po przybyciu do hotelu Sheraton w Krabi, dowiadują się od inspektora Scotta, a następnie od Patricka Kurasy, że ich niby darmowy urlop stać się ma ciężką i mozolną praca. Podjecie się zaproponowanej im pracy miało jedynie na celu odnalezienie zaginionej wiele lat temu w Polsce córki Patricka Kurasy, Num. Już parę godzin później dokonane zostaje w hotelowym ogrodzie Sheraton morderstwo na kobiecie która przywiozła im zaproszenie. W tym samym czasie w Polsce dokonane zostały dwie zbrodnie: na emerytowanym pracowniku sądu Bolesławie Szczęsnym w Gliwicach oraz na Panidzie Muray, w zakładzie pracy w Krakowie. W obu przypadkach ofiarami stali się znajomi Anny i Piotra Balickich.

W wyniku mozolnego dochodzenia wychodzi na jaw, ze zaginiecie córki Patricka Kurasy oraz trzy morderstwa, maja ścisły związek ze znalezieniem w podziemiach domu Patricka Kurasy manuskryptu o nazwie „Q”. W prowadzonym przez Balickich dochodzeniu, dwa razy udaje się Piotrowi ujść z życiem. Przy współudziale Tajlandzkiej i Polskiej Policji końcowym rezultatem jest udowodnienie winy bezwzględnemu mordercy którego dosięga ręka sprawiedliwości.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 5,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
6,75 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
od 6,89 zł
(dla stałych klientów)
7,65 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
8,10 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
  5,40 zł
w programie Nexto Premium
8,55 zł nexto.pl
mobi epub
7,47 zł woblink.pl
mobi epub
7,54 zł gandalf.com.pl
mobi epub
7,64 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
9,00 zł legimi.com
mobi epub
9,00 zł virtualo.pl
mobi
5,90 zł zinamon.pl
epub
5,90 zł zinamon.pl
pdf
5,90 zł zinamon.pl

Janusz Brzozowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Tajemnica manuskryptu Q"