ISBN:9788379063857

Stworzeni do miłości. Skłonności homoseksualne i Kościół katolicki

Autor: Michael Schmitz

Wydawnictwo: W Drodze

Oszczędzasz: 23%

"Stworzeni do miłości. Skłonności homoseksualne i Kościół katolicki", Michael Schmitz Ks. Michael Schmitz w kompetentny a przy tym przystępny sposób mówi nam o tym, że w Kościele katolickim jest miejsce dla osób homoseksualnych. Odnosi się on przy tym z wielkim zrozumieniem i współczuciem do ich, niejednokrotnie trudnych, doświadczeń. Tłumaczy nauczanie Kościoła, osadzając je w chrześcijańskim rozumieniu natury człowieka oraz istoty prawdziwej miłości. Podkreśla, że choć po grzechu pierworodnym wszyscy zmagamy się z samymi sobą (ze swoimi emocjami, pragnieniami, seksualnością) to wszyscy jesteśmy także stworzeni do pełni życia i miłości.

Autor podkreśla osobisty charakter książki; napisał ją dla każdego, kto doznaje rzeczywistości, jaką są skłonności homoseksualne, dla wszystkich, którzy czują się inni, a także dla ich bliskich: – Nie musicie się lękać niczego, co w niej znajdziecie, nawet jeśli sfera seksualna jest dla was polem zmagań, walki i upadków (...) Nie znaczy to jednak, że książka ta nie będzie stawiać wyzwań. Podążanie za Chrystusem zawsze niesie ze sobą wyzwania, lecz zawsze jest możliwe i warte wysiłku – podkreśla Michael Schmitz.

Książka pomaga znaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania, o to: Dokąd mogę się zwrócić, gdy czuję się zdezorientowany w kwestii swojej płciowości? Kim jestem? Jaka jest moja tożsamość, także seksualna, i jak z miłością ją zaakceptować? Co powinienem zrobić w kwestii tego, co odczuwam? Co powiedzieć bliskiej osobie, która wyznaje prawdę o sobie? Jak, dzięki nauce Chrystusa, dążyć do miłości i wolności?

"Stworzeni do miłości. Skłonności homoseksualne i Kościół katolicki" została napisana w gawędziarskim stylu, jednak traktuje o głębokich prawdach dotyczącej istoty ludzkiej seksualności i bycia człowiekiem. Nie ma w niej żadnych wątków dyskryminujących czy potępiających. Nie znaczy to jednak, że książka ta nie stawia wyzwań.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 24.79 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
24.79 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 22.31 zł
(dla stałych klientów)
24.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
25.59 zł inverso.pl
mobi epub pdf
26.65 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
29.43 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  19.19 zł
w programie Nexto Premium
29.75 zł nexto.pl
mobi epub pdf
31.99 zł woblink.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.99 zł legimi.com
mobi epub pdf
31.99 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
31.99 zł publio.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
31.99 zł empik.pl
mobi epub
31.99 zł litres.pl

E-booki podobne do "Stworzeni do miłości. Skłonności homoseksualne i Kościół katolicki"