Pszczoła, Bach i skrzypce

Autor: Zbigniew Wodecki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opłacalność: 11.11 zł/100 stron

Zbigniew Wodecki – mistrz autoironii – z wielkim dystansem prezentuje swoje życie. Dzieciństwo, gdy chciał być Robin Hoodem, lata mordęgi na skrzypcach, bo nie chciały same grać, bandę, z którą rozrabiał, liceum muzyczne, z którego został wyrzucony, wreszcie szybkie wchodzenie, przez znaczące estrady Europy, w dorosłość. Miał 27 lat, 6 lat pracy w orkiestrze, pierwsze przeboje i troje dzieci, gdy zdawał maturę. Mógł zostać w Niemczech, ale nie chciało mu się uczyć języka, mógł robić karierę jako skrzypek, ale wolał śpiewać, co nie przeszkadza mu bardziej cenić muzyków. Uwielbia popularność, dba o nią i nie boi się jej pułapek. Ironizuje na temat tego, co osiągnął, ale też dobrze zna swą wartość. To pozwala mu szczerze mówić o show-biznesie, o pracy z Ewą Demarczyk, a także o kulisach „Tańca z gwiazdami”. 

Zbigniew Wodecki – śpiewający muzyk, kompozytor, aranżer. Żona, troje dzieci, pięcioro wnucząt i miliony fanów, którym ofiarował tak piękne piosenki, jak „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Lubią wracać tam, gdzie byłem”, „Z tobą chcę oglądać świat”. I wykonawca „Pszczółki Mai”, przy której zasypiały kolejne pokolenia. Był gospodarzem telewizyjnych programów muzycznych TVN „Droga do gwiazd” i „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. 

Wacław Krupiński – dziennikarstwo uprawia ponad 35 lat, od czasu studiów na polonistyce UJ. Od r. 2000 r. kieruje działem kultury w krakowskim „Dzienniku Polskim”. Autor książek „Głowy piwniczne” oraz „Moje woperowstąpienie. Rozmowy z Jadwigą Romańską”.

Spis treści

„Opowiadaj mi tak” czyli zamiast wstępu

1. „Okno z widokiem na przeszłość” czyli między filharmonią a estradą 2. „Panny mego dziadka” czyli młodość musi się wyszumieć 3. „Sen blaszano-papierowy” czyli pierwsze pieniądze 4. „Nauczmy się żyć obok siebie” czyli rodzina 5. „Powrót do źródeł” czyli życie poważnego muzyka 6. „Z tobą chcę oglądać świat” czyli z Grechutą i Demarczyk 7. „Zacznij od Bacha” czyli narodziny piosenkarza 8. „Wspomnienia tych dni” czyli moje płyty, moje piosenki 9. „Teatr uczy nas żyć” czyli na scenie i w kabarecie 10. „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czyli po kraju i świecie 11. „Zabiorę cię dziś na bal” czyli droga do „Tańca z gwiazdami” 12. „Pół na pół” czyli show i biznes 13. „Sobą być” czyli coda

Alfabet Zbigniewa Wodeckiego Podziękowania Indeks

Posłuchaj, co o książce mówią jej autorzy: Zbigniew Wodecki - WYSŁUCHAJ NAGRANIA Wacław Krupiński - WYSŁUCHAJ NAGRANIA

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

E-booki podobne do "Pszczoła, Bach i skrzypce"