ISBN:9788379695119

Stosunki gospodarcze polsko-czechosłowackie w latach 1945-1949. Zbiór dokumentów

Autor: Janusz Skodlarski

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 27.75 zł.

Publikowane dokumenty odnoszą się kwestii, która jest ewenementem w najnowszych dziejach gospodarczych Europy, czyli próby wprowadzenia po II wojnie światowej integracji ekonomicznej między dwoma sąsiednimi krajami, tj. Polską i Czechosłowacją, z możliwością rozszerzenia jej na dalsze państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Zbiór jest poprzedzony wprowadzeniem przedstawiającym zarys stosunków polsko-czechosłowackich w latach 1944‒1949: próby nawiązania sąsiedzkiej współpracy, drogę do przełomu we wzajemnych kontaktach i perspektywy integracji ekonomicznej tych krajów. Cztery części porządkują zawartość tomu, ilustrują: przygotowania do podpisania układów i umów gospodarczych (cz. I), podstawy prawne i instytucjonalne (cz. II), działalność Rady Współpracy Gospodarczej, komisji i komitetów (cz. III) oraz polsko-czechosłowacką współpracę gospodarczą po utworzeniu RWPG (cz. IV). Lekturę ułatwia zamykający zbiór wykaz dokumentów.
Przedstawiona przez autora inicjatywa świadczy o tym, że tendencje integracyjne wystąpiły nie tylko w Europie Zachodniej, ale były również żywotne w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej.
Tom dostarcza bogatego materiału źródłowego, opatrzonego historycznym komentarzem. Zainteresuje historyków, badaczy współczesnej europejskiej historii gospodarczej, dydaktyków, studentów, ale także pasjonatów dziejów najnowszych.
 
Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 27.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
0.00 zł woblink.pl
pdf
0.00 zł ebookpoint.pl

Janusz Skodlarski - inne e-booki

E-booki podobne do "Stosunki gospodarcze polsko-czechosłowackie w latach 1945-1949. Zbiór dokumentów"