Kompetencje informatyczne nauczycieli muzyki

Autor: Piotr Soszyński

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 300

Opłacalność: 5.9 zł/100 stron

Podjęta tematyka rozważań sytuuje się na styku dwóch dużych obszarów dociekań pedagogicznych. Z jednej strony obejmuje problem pedeutologiczny, dociekając, w jakie kompetencje powinien być wyposażony współczesny nauczyciel, z drugiej zaś – aktualne problemy teorii wychowania estetycznego przez zawężenie podmiotu badań do nauczycieli muzyki.
W pierwszej rozdziale skoncentrowano się na roli technologii informacyjno-komunikacyjnej we współczesnej pedagogice, ze specjalnym uwzględnieniem edukacji estetycznej, co każe również zastanowić się nad obecnością nowych mediów w sztuce. Przedstawione są tu stanowiska zarówno pedagogów, jak i teoretyków sztuki (tu głównie Ryszarda W. Kluszczyńskiego) na temat udziału nowych mediów w obydwu rozpatrywanych obszarach.
Drugi rozdział dotyczy pojęcia kompetencji informatycznych nauczyciela muzyki. Opisano w nim kompetencje oraz poddano analizie dokumenty określające postulowany stan kompetencji informatycznych nauczycieli muzyki, a także ich naturalne rozwinięcie, jakim są programy kształcenia kandydatów na nauczycieli muzyki w uczelniach regionu łódzkiego.
W kolejnym rozdziale zawarto metodologię badań, zarówno ilościowych, jak i jakościowych. Oprócz przedmiotu badań, celów, metod, technik, narzędzi, omówiono również samą organizację badań.
 
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 17,71

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 15,94 zł
(dla stałych klientów)
17,71 zł ebookpoint.pl
pdf
17,91 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
18,19 zł ibuk.pl
pdf
19,26 zł ravelo.pl
pdf
19,26 zł swiatebookow.pl
pdf
19,30 zł zinamon.pl
pdf
  12,84 zł
w programie Nexto Premium
20,33 zł nexto.pl
pdf
21,40 zł legimi.com
pdf
21,40 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Kompetencje informatyczne nauczycieli muzyki"