Trzymający w napięciu i pełen niespodziewanych zwrotów akcji współczesny thriller rozgrywający się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej.

POTĘGA BOGA – AMBICJA CZŁOWIEKA

W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się zwierzchnikiem kościoła katolickiego, a więc najpotężniejszym przywódcą duchowym świata. Taka perspektywa musi wywołać odwieczną walkę o władzę, potęgę i wpływy. W rozmodlonym zgromadzeniu duchownych, których celem jest wybór najodpowiedniejszego kandydata do roli zwierzchnika Kościoła, szybko dochodzi do wewnętrznych podziałów i niesnasek, a na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety Kurii.

Zaczęło się o śmierci propagującego ideę Kościoła ubogiego, znienawidzonego przez Kurię papieża. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi kolegium kardynalskiego, kardynałowi Lomeliemu. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.

Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.

ZWROTY AKCJI – OBJAWIENIA – INTRYGI – POLITYKIERSTWO

Autor bestsellera AUTOR WIDMO powraca z nowym współczesnym thrillerem, którego wydarzenia rozgrywają się w samym sercu Watykanu.