Nocny recepcjonista

Autor: John le Carré

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 608

Opłacalność: 4.49 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Schyłek zimnej wojny to początek nowej ery szpiegostwa. Z drugiej strony próżnia władzy powstała po rozpadzie Związku Radzieckiego umożliwiła przemytnikom broni i narkotyków zdobycie coraz większych wpływów i bogactwa. Richard Onslow Roper jest jednym z najokrutniejszych przedstawicieli tego światka. Brudne interesy tego czarującego i bezwzględnego Anglika są nie do wytropienia.

Jonathan Pine, były żołnierz brytyjskiej armii a obecnie pracownik recepcji luksusowego hotelu w Zurychu zauważa, że pewien międzynarodowy biznesmen prowadzi w hotelu podejrzane interesy. Mężczyzna próbuje przekazać informacje na ten temat brytyjskim władzom, czym ściąga niebezpieczeństwo na siebie i swoich współpracowników. Pine przy okazji poznaje Ropera i już wie, że będzie go nienawidził do końca życia. Wypowiada wojnę jednemu z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie.

Jego misja zabiera go z klifów zachodniej Kornwalii do północnego Quebecu i na Karaiby a nawet do dżungli Panamy, po obaleniu rządów Manuela Noriegi.

Skorumpowana agencja wywiadu, transakcje warte miliardy dolarów, prawda o brutalnym biznesie prowadzonych przez handlarzy bronią. John le Carré w tej mrożącej krew w żyłach opowieści tworzy klaustrofobiczny świat, w którym nikomu nie wolno ufać.

“Świetnie przyjęta powieść o braku litości”. The Observer

„Ponura, fascynująca, drażni nerwy. Nie sposób jej odłożyć”. Boston Herald

“Historia jest na tyle mocna i rozbudowana, aby nieść przesłanie filozoficzne, i na tyle trzyma w napięciu, aby udowodnić, jak świetnym narratorem jest autor”. San Francisco Chronicle

“Intryga na najwyższym poziomie”. Chicago Sun-Times

„Niesamowicie ekscytująca, świetnie opowiedziana historia, mistrzowska fabuła”.The New York Times Book Review

 

Na podstawie książki powstał serial z Tomem Hiddlestonem, Hugh Laurie i Elizabeth Debicki w rolach głównych. Nakręcono sześciogodzinny film podzielony na odcinki, akcję przeniesiono do lat współczesnych, pominięto kilka wątków, a niektóre postaci nabrały nowych cech. Wszystko to przy udziale pisarza, który zdołał zaufać reżyserce serialu – Susanne Bier.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 27,28

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24,55 zł
(dla stałych klientów)
27,28 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28,60 zł ibuk.pl
mobi epub
  19,50 zł
w programie Nexto Premium
30,88 zł nexto.pl
mobi epub
31,97 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22,50 zł
(z kodem prom.)
32,50 zł woblink.pl
mobi epub
32,50 zł litres.pl
mobi epub
32,50 zł publio.pl
mobi epub
32,50 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
32,50 zł legimi.com
epub
27,48 zł swiatebookow.pl
mobi
29,30 zł zinamon.pl
epub
29,30 zł zinamon.pl

John le Carré - inne e-booki

E-booki podobne do "Nocny recepcjonista"