ISBN:9788379998364

Nocny recepcjonista

Autor: John le Carré

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 608

Opłacalność: 5.35 zł/100 stron

Oszczędzasz: 0%

Schyłek zimnej wojny to początek nowej ery szpiegostwa. Z drugiej strony próżnia władzy powstała po rozpadzie Związku Radzieckiego umożliwiła przemytnikom broni i narkotyków zdobycie coraz większych wpływów i bogactwa. Richard Onslow Roper jest jednym z najokrutniejszych przedstawicieli tego światka. Brudne interesy tego czarującego i bezwzględnego Anglika są nie do wytropienia.

Jonathan Pine, były żołnierz brytyjskiej armii a obecnie pracownik recepcji luksusowego hotelu w Zurychu zauważa, że pewien międzynarodowy biznesmen prowadzi w hotelu podejrzane interesy. Mężczyzna próbuje przekazać informacje na ten temat brytyjskim władzom, czym ściąga niebezpieczeństwo na siebie i swoich współpracowników. Pine przy okazji poznaje Ropera i już wie, że będzie go nienawidził do końca życia. Wypowiada wojnę jednemu z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie.

Jego misja zabiera go z klifów zachodniej Kornwalii do północnego Quebecu i na Karaiby a nawet do dżungli Panamy, po obaleniu rządów Manuela Noriegi.

Skorumpowana agencja wywiadu, transakcje warte miliardy dolarów, prawda o brutalnym biznesie prowadzonych przez handlarzy bronią. John le Carré w tej mrożącej krew w żyłach opowieści tworzy klaustrofobiczny świat, w którym nikomu nie wolno ufać.

“Świetnie przyjęta powieść o braku litości”. The Observer

„Ponura, fascynująca, drażni nerwy. Nie sposób jej odłożyć”. Boston Herald

“Historia jest na tyle mocna i rozbudowana, aby nieść przesłanie filozoficzne, i na tyle trzyma w napięciu, aby udowodnić, jak świetnym narratorem jest autor”. San Francisco Chronicle

“Intryga na najwyższym poziomie”. Chicago Sun-Times

„Niesamowicie ekscytująca, świetnie opowiedziana historia, mistrzowska fabuła”.The New York Times Book Review

 

Na podstawie książki powstał serial z Tomem Hiddlestonem, Hugh Laurie i Elizabeth Debicki w rolach głównych. Nakręcono sześciogodzinny film podzielony na odcinki, akcję przeniesiono do lat współczesnych, pominięto kilka wątków, a niektóre postaci nabrały nowych cech. Wszystko to przy udziale pisarza, który zdołał zaufać reżyserce serialu – Susanne Bier.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 32.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.50 zł publio.pl

John le Carré - inne e-booki

E-booki podobne do "Nocny recepcjonista"