ISBN:9788380152496

Nie oddam szczęścia walkowerem

Autor: Paulina Płatkowska

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 464

Opłacalność: 4.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Czy warto sprawdzić, co czeka nas za życiowym zakrętem? Bohaterki powieści uznają, że trzeba spróbować, ale czy można budować własne szczęście na czyimś cierpieniu?

Dowcipna, zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia, oraz o lojalności, poczuciu obowiązku i moralnych rozterkach.

Dwie dawne przyjaciółki, Magda i Jagoda, przypadkowo spotykają się po latach. Obie mają po trzydzieści parę lat i poukładane życie zawodowe, jednak w ich prywatnym świecie dochodzi do niemałych zawirowań i burz.

Magda jest redaktorką w piśmie katolickim. Jest zadowolona z pracy, jednak zupełnie poległa na gruncie prywatnym. Oto właśnie rozpadło się z hukiem jej małżeństwo. Magda, już po rozwodzie, poznaje Wiktora, zakochuje się w nim beznadziejnie i wdaje w romans, choć towarzyszą jej przy tym ogromne dylematy moralne i rozterki, wszak ona jest wierząca i wyznaje tradycyjne wartości, on zaś jest żonaty. W dodatku Wiktor nie jest pewien czy chce tworzyć trwały związek z Magdą czy też wieść życie lekkoducha i bawidamka.

Jagoda również pracuje w branży wydawniczej, na łamach prasy kobiecej doradza czytelniczkom w sprawach sercowych i jest przy tym żywą ilustracją powiedzenia „szewc bez butów chodzi”. Jej małżeństwo to farsa, mimo że Jagoda udaje przed ludźmi i przed samą sobą wzorową żonę i matkę.

Do czasu gdy spotyka dawnego znajomego. Niewinny czuły gest budzi w niej pragnienia, o jakie się nawet nie podejrzewała. Wówczas mąż proponuje jej wspólną terapię, by naprawić wzajemne relacje dla dobra ich związku i rodziny.

Jagoda nie wyobraża sobie jednak, by miała zapomnieć o Jerzym.

Jak potoczą się związki obu kobiet? Przez prawie rok trwają sercowe perypetie i rozterki bohaterek, którymi dzielą się ze sobą w obszernych mailach.

 

„Świetna, nietypowa powieść, w której i łez, i uśmiechów jest pół na pół. Denerwuje tylko to, że nie można przestać czytać…"

Maria Ulatowska

„Opowieść dla kobiet, ale i mężczyźni mogliby się z niej wiele nauczyć. Bo przecież wszyscy chcemy być szczęśliwi i staramy się tylko o te chwile szczęśliwości walczyć. Nie można wszak się poddawać i oddawać szczęścia walkowerem.”

Agnieszka Lingas-Łoniewska

„Niesamowita opowieść o szukaniu, o radości odkrywania i smutku spełnionej baśni. O przyjaźni i miłości, którym niekiedy warto podarować drugie życie.”

Magdalena Kordel

Paulina Płatkowska – absolwentka Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim; pracuje w  branży wydawniczej od czwartego roku studiów. Prywatnie mama Zosi i Tereski, partnerka Waldka.

Agnieszka Jeż – absolwentka filologii polskiej i bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim, od lat związana z branżą wydawniczą. Prywatnie mama Kaliny, Jeremiego i Jagody, żona Andrzeja.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 23.09 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.09 zł septem.pl
mobi epub
od 20.78 zł
(dla stałych klientów)
23.09 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.19 zł litres.pl
mobi epub
25.49 zł ibuk.pl
mobi epub
26.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.99 zł
w programie Nexto Premium
29.99 zł nexto.pl
mobi epub
29.99 zł publio.pl
mobi epub
30.99 zł woblink.pl

Paulina Płatkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Nie oddam szczęścia walkowerem"