ISBN:9788380152496

Nie oddam szczęścia walkowerem

Autor: Paulina Płatkowska

Wydawnictwo: Czarna Owca

Opłacalność: 6.46 zł/100 stron

Czy warto sprawdzić, co czeka nas za życiowym zakrętem? Bohaterki powieści uznają, że trzeba spróbować, ale czy można budować własne szczęście na czyimś cierpieniu?

Dowcipna, zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia, oraz o lojalności, poczuciu obowiązku i moralnych rozterkach.

Dwie dawne przyjaciółki, Magda i Jagoda, przypadkowo spotykają się po latach. Obie mają po trzydzieści parę lat i poukładane życie zawodowe, jednak w ich prywatnym świecie dochodzi do niemałych zawirowań i burz.

Magda jest redaktorką w piśmie katolickim. Jest zadowolona z pracy, jednak zupełnie poległa na gruncie prywatnym. Oto właśnie rozpadło się z hukiem jej małżeństwo. Magda, już po rozwodzie, poznaje Wiktora, zakochuje się w nim beznadziejnie i wdaje w romans, choć towarzyszą jej przy tym ogromne dylematy moralne i rozterki, wszak ona jest wierząca i wyznaje tradycyjne wartości, on zaś jest żonaty. W dodatku Wiktor nie jest pewien czy chce tworzyć trwały związek z Magdą czy też wieść życie lekkoducha i bawidamka.

Jagoda również pracuje w branży wydawniczej, na łamach prasy kobiecej doradza czytelniczkom w sprawach sercowych i jest przy tym żywą ilustracją powiedzenia „szewc bez butów chodzi”. Jej małżeństwo to farsa, mimo że Jagoda udaje przed ludźmi i przed samą sobą wzorową żonę i matkę.

Do czasu gdy spotyka dawnego znajomego. Niewinny czuły gest budzi w niej pragnienia, o jakie się nawet nie podejrzewała. Wówczas mąż proponuje jej wspólną terapię, by naprawić wzajemne relacje dla dobra ich związku i rodziny.

Jagoda nie wyobraża sobie jednak, by miała zapomnieć o Jerzym.

Jak potoczą się związki obu kobiet? Przez prawie rok trwają sercowe perypetie i rozterki bohaterek, którymi dzielą się ze sobą w obszernych mailach.

 

„Świetna, nietypowa powieść, w której i łez, i uśmiechów jest pół na pół. Denerwuje tylko to, że nie można przestać czytać…"

Maria Ulatowska

„Opowieść dla kobiet, ale i mężczyźni mogliby się z niej wiele nauczyć. Bo przecież wszyscy chcemy być szczęśliwi i staramy się tylko o te chwile szczęśliwości walczyć. Nie można wszak się poddawać i oddawać szczęścia walkowerem.”

Agnieszka Lingas-Łoniewska

„Niesamowita opowieść o szukaniu, o radości odkrywania i smutku spełnionej baśni. O przyjaźni i miłości, którym niekiedy warto podarować drugie życie.”

Magdalena Kordel

Paulina Płatkowska – absolwentka Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim; pracuje w  branży wydawniczej od czwartego roku studiów. Prywatnie mama Zosi i Tereski, partnerka Waldka.

Agnieszka Jeż – absolwentka filologii polskiej i bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim, od lat związana z branżą wydawniczą. Prywatnie mama Kaliny, Jeremiego i Jagody, żona Andrzeja.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Paulina Płatkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Nie oddam szczęścia walkowerem"