ISBN:9788380699472

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria

Autor: Lucyna Olejniczak

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 376

Opłacalność: 5.45 zł/100 stron

Oszczędzasz: 31%

Dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet. 

Wiktoria, córka Franciszka Bernata, wyrusza do Paryża, by odnaleźć ukochanego. Jednak rodzinna klątwa znów daje o sobie znać, okazuje się, że Filip jest już związany z inną kobietą. Zrozpaczona dziewczyna wraca do Krakowa, gdzie przychodzi na świat jej córka Matylda. 

Wybucha pierwsza wojna światowa. Wiktoria wywozi dziecko na wieś, z dala od głodu i chorób szerzących się w mieście, a sama ucieka w pracę, aby zapomnieć o własnych niepowodzeniach. Niespodziewanie zły los się odwraca i wreszcie młoda kobieta może uwierzyć w swoje szczęście. 

Kiedy wojna dobiegnie końca i mężczyźni zaczną wracać z frontu do domów, Wiktoria stanie przed najważniejszym wyborem w swoim życiu. 

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”. 

Pierwszy tom sagi o kobietach z ulicy Grodzkiej nosił tytuł „Hanka”.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 20.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.49 zł inverso.pl
mobi epub
od 20.51 zł
(dla stałych klientów)
22.79 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24.36 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.86 zł litres.pl
mobi epub
26.94 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  17.76 zł
w programie Nexto Premium
27.53 zł nexto.pl
mobi epub
29.60 zł ibuk.pl
mobi epub
29.60 zł woblink.pl
mobi epub
29.60 zł publio.pl

Lucyna Olejniczak - inne e-booki

E-booki podobne do "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria"