ISBN:9788380492455

Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie

Autor: Paweł Smoleński

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 176

Opłacalność: 8.49 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

Przejmujący i wnikliwy reportaż o Kurdach i Kurdystanie. Temat, o którym każdy słyszał, lecz niewielu może o nim powiedzieć coś więcej niż stereotypy powielane przez media. Zielone migdały to żywa i autentyczna opowieść stworzona na podstawie osobistych obserwacji autora.

Ta książka mówi o autonomicznym regionie z niezależnym prezydentem, własną flagą i ambasadorami, choć wciąż pozbawionym granic. O narodzie, który skutecznie opiera się fundamentalizmowi islamskiemu i o ludziach pełnych marzeń.

 

Zielone Migdały powstały w rezultacie wielu podróży po Iraku i Kurdystanie, które autor odbył w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Znalazła się tu zarówno historia prześladowań Kurdów, jak i ich partyzanckiej walki o niepodległość pod przywództwem klanu Barzanich.

Paweł Smoleński odwiedza miejsca tworzące kurdyjską tożsamość – muzeum ludobójstwa w Halabdży i jazydzkie sanktuarium Lalisz, ale spotyka się też ze zwykłymi ludźmi w ich codziennym życiu, pomiędzy pracą a wizytą w centrum handlowym, z powracającymi do kraju emigrantami i tymi, którzy bez wahania oskarżają rządzących o nepotyzm.

 

O Kurdach i Kurdystanie pisze się i mówi coraz więcej, także w Polsce. Niewiele jest jednak książek o Kurdystanie napisanych tak, jak uczynił to Paweł Smoleński – przejmująco i dociekliwe. Autor przypomniał czytelnikom o dramatycznych losach Kurdów, nie unikając trudnych tematów, ale jednocześnie z ogromną sympatią. A przede wszystkim pięknie przedstawił niezłomność naszego ducha, determinację i chęć polepszenia swojego losu, które w ostatnich latach doprowadziły do tak zawrotnego rozwoju irackiego Kurdystanu. - "Ziyad Raoof, Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce"

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 14.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.95 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
23.02 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 20.72 zł
(dla stałych klientów)
23.02 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.62 zł litres.pl
mobi epub
23.99 zł inverso.pl
mobi epub
25.42 zł ibuk.pl
mobi epub
26.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub
29.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.90 zł woblink.pl
mobi epub
29.90 zł publio.pl

Paweł Smoleński - inne e-booki

E-booki podobne do "Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie"