Orzeł Biały

Autor: Marcin Sergiusz Przybyłek

Seria wydawnicza: Orzeł Biały, część 1.

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 728

Opłacalność: 3.6 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Takiej wizji przyszłości nie wykreowali dotąd najznakomitsi twórcy science fiction. Polska – ostatni bastion ludzkości, w roku 2057 musi stawić czoła ludziom, którzy chcieli być nieśmiertelni, ale najwyraźniej coś poszło nie tak…

A miało być tak pięknie, cudowny specyfik hamujący procesy starzenia i niwelujący skutki chorób miał zapewnić ludzkości nieśmiertelność. Niestety N-Gen posiada też przykre skutki uboczne. Otóż zażywający lek ludzie zamieniają się w zielone, żądne krwi istoty przypominające orków. Zniszczona zostaje technologiczna infrastruktura globu, tkanka społeczna rozpada się i przeobraża. Na szczęście nasze narodowe przywary, a zwłaszcza nieoceniona w tym przypadku kłótliwość, okazują się zbawienne. Udaje nam się uniknąć nieśmiertelności i jej efektów ubocznych. Twierdza Polska staje się ostatnią enklawą ludzkości. Dzielni woje doborowych oddziałów piechoty zmotoryzowanej, w tym batalionu „Orzeł Biały”, muszą stawić czoło nie tylko hordom zielonoskórych potworów, ale i swoim słabościom, w tym brakowi higieny, który szczególnie doskwiera sierżantowi… Ale nie uprzedzajmy faktów.

Orzeł Biały to pełna humoru alternatywna historia Polski.

 

„[…] i tak tsunami nieśmiertelności ogarnęło cały glob.

Cały?

No nie, nie cały. Było wciąż kilka wysp, gdzie rządy nie mogły się dogadać z narodem, zbyt wiele bowiem miały do stracenia. Tak się działo w Katarze, Arabii Saudyjskiej, Sudanie, Syrii i Korei Północnej, niejasna sytuacja była w RPA oraz Chinach, a już zupełny burdel panował w Polsce, bo w niej lewica kłóciła się z prawicą, lewacy z narodowcami, lesbijki z moherami, a geje ze skinami.

Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych”.

 

Orzeł Biały to, podobnie jak Szczury Wrocławia Roberta Szmidta, eksperyment literacki. Autor ogłosił, że pracuje nad powieścią i że jeśli ktoś chce w niej wystąpić, powinien ciekawie się zaprezentować. Zgłosiło się blisko sto pięćdziesiąt osób, prześcigając się pomysłowością i twórczym podejściem do tematu. Nie pogardzili tą przygodą także znani pisarze - Robert Szmidt, Witold Jabłoński, Magdalena Kozak, Michał Cholewa, Arkady Saulski czy Simon Zack. Internauci garnęli się do każdej roli, przede wszystkim jednak do postaci negatywnych i marnie kończących… O tempora, o mores

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 26,18

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
26,18 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
od 24,50 zł
(dla stałych klientów)
27,22 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
28,97 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
29,32 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
30,77 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
31,41 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
32,46 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  20,94 zł
w programie Nexto Premium
33,15 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
24,90 zł
(z kodem prom.)
34,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
34,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
34,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
34,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
34,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
31,40 zł zinamon.pl
bez DRM epub
31,40 zł zinamon.pl

Orzeł Biały - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Orzeł Biały"