Przerwane życie

Autor: Bożena Helena Mazur-Nowak

Wydawnictwo: Novae Res

Przerwane życie to zbiór poruszających, często bardzo osobistych, historii zwyczajnych ludzi, którzy przeżywają małe i duże radości, ale również borykają się z przytłaczającą szarością dnia codziennego, poszukują swojego miejsca na ziemi, pragną na nowo odnaleźć utracone szczęście, starają się radzić sobie z problemami, a także niejednokrotnie stykają się ze śmiercią – swoich najbliższych lub własną.


Autorka w sposób nieskomplikowany, naturalny, wiarygodny, bez niepotrzebnych upiększeń i wyolbrzymień ukazuje ludzkie życie takim, jakie jest: piękne i cudowne w swojej prostocie. Razem z bohaterami opowiadań mamy niepowtarzalną okazję, by na chwilę zatopić się w refleksjach nad własnym życiem, docenić swoich bliskich i podziękować losowi za to, co mamy.


Opowiadania pani Bożeny Heleny Mazur-Nowak w sposób niedostrzegalny, jakby pod znieczuleniem, wciągają czytelnika w swoją misternie utkaną sieć ze słów. Bardzo szybko, niemal od pierwszych zdań, nawiązujemy bliski, intymny kontakt z bohaterkami, zaczynamy żyć ich życiem, przejmujemy się ich losem, życiowymi perypetiami, stajemy się powiernikami tajemnic, a na końcu czeka nas bolesny wstrząs, katharsis, spowodowany nagłą obecnością śmierci.

Zdzisław Antolski


Bożena Helena Mazur-Nowak pochodzi z Opola. Od 2004 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Wiersze i proza autorki, przetłumaczone przez nią samą na język angielski, ukazały się w kilkudziesięciu międzynarodowych antologiach wydanych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Indiach i Ghanie.

Przekłada wiersze i prozę swoje i "kolegów po piórze".


Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II, International Polish Association (IPPA) w Londynie, Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, Academy of American Poets oraz Partii Dobrego Humoru.


Bożena Helena Mazur-Nowak wydała sześć tomików wierszy (cztery w języku polskim i dwa w angielskim), dwa zbiory opowiadań w języku angielskim. W przygotowaniu do wydania powieść.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 9,50

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
9,50 zł virtualo.pl
mobi epub
10,45 zł ibuk.pl
mobi epub
od 13,69 zł
(dla stałych klientów)
15,21 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15,52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
15,78 zł vagabook.pl
mobi epub
17,48 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  11,40 zł
w programie Nexto Premium
19,00 zł nexto.pl
mobi epub
19,00 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
19,00 zł woblink.pl
mobi epub
19,01 zł empik.pl
mobi
15,80 zł zinamon.pl
epub
15,80 zł zinamon.pl

Bożena Helena Mazur-Nowak - inne e-booki

E-booki podobne do "Przerwane życie"