Ciążą jest tym, co łączy wszystkie bohaterki książki, jednak okoliczności towarzyszące pojawianiu się nowego życia dalece odbiegają od ideału. Ciąże, które nie zawsze są wynikiem obopólnej decyzji partnerów, powodują nawarstwienie się problemów, wiążą się z ogromnym ryzykiem, lub obnażają dodatkowe uwarunkowania wzajemnych relacji przyszłych rodziców.

Każda z przedstawionych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują.

Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa i temu pragnieniu podporządkowuje życie swoje i męża, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę − ofiarę swojego męża owładniętego obsesyjną chęcią posiadani licznej rodziny − oraz Agatę, która decydując się na samotne macierzyństwo, bardzo wiele ryzykuje.

Wszystkie bohaterki zdecydowanie dążą do celu, który sobie obrały, jednak różne drogi do niego prowadzą. Ciąża bywa tu przypadkiem, niespodzianką, lub starannie zaplanowanym i kosztownym procesem, jest balastem lub spełnieniem marzeń, bywa też jedynym życiowym celem. Macierzyństwo ma tu wiele oblicz.

Mimo niecodziennych okoliczności towarzyszących pojawianiu się dziecka, z historii tych wynika jednak coś dobrego – nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim – nowe, kiełkujące życie.

Natalia Rogińska urodziła się w Łodzi 1 listopada 1985 roku. Od dziesięciu lat mieszka w warszawskim Wawrze. Jako „słoik” przyjechała z ukochanego województwa lubuskiego, ale od niedawna sama robi weki dla swojej rodziny i coraz silniej wsiąka w stolicę. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w ramach studiów międzywydziałowych na Uniwersytecie Warszawskim zrobiła dyplom z psychologii. Jest przekonana, że szczęście to stan umysłu. Bardzo chciałaby nauczyć swoje córki, jak ten stan osiągać, niezależnie od sytuacji, w jakich postawi je życie. 

Lubi uczyć się nowych rzeczy. Lubi się ruszać na świeżym powietrzu, pływać w naturalnych akwenach i odkrywać nowe miejsca. Lubi smaczną kuchnię, ładne wnętrza i dobre buty. Lubi, gdy ktoś ma inne zdanie i jest gotowy do merytorycznej dyskusji. Lubi randki z mężem i spotkania przy kawie z przyjaciółkami. Lubi weekendy za miastem i  leniwe poranki z dziećmi. Lubi świadomość, że ktoś czyta jej książki.

Jest autorką powieści: „Alicja” (2009), „Gruba” (2010), „Maciejka” (2011).