ISBN:9788380975989

Ucieczka cienia

Autor: Orson Scott Card

Seria wydawnicza: Saga Cienia, część 5.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 192

Opłacalność: 11.01 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

Wyczekiwany przez polskich fanów pisarza piąty tom popularnej Sagi Cienia autorstwa Orsona Scotta Carda.

Szczęście Groszka i Petry nie trwało długo. Krótko po odnalezieniu wszystkich swoich dzieci odkrywają, że troje z nich odziedziczyło po ojcu modyfikację genetyczną zwaną Kluczem Antona, która sprawia, że dotknięci nią młodzi ludzie przejawiają wybitną inteligencję, ale skutkiem ubocznym genetycznej manipulacji jest… śmierć.

Mając świadomość tego, że nie zostało im wiele czasu (Klucz Antona zabija przed ukończeniem dwudziestego roku życia) Groszek zabiera troje dzieci i wyrusza wraz z nimi w kosmos, aby podczas bezcelowej wędrówki z prędkością podświetlną czekać aż ziemscy naukowcy odkryją wreszcie lekarstwo na ich przypadłość, a wtedy wszyscy będą mogli wrócić do domu. Dzięki efektowi relatywistycznemu na Ziemi minęły ponad cztery wieki, natomiast na statku upłynęło tylko pięć lat. Mimo to badaczom nie udało się rozwiązać problemu. Groszek i troje dzieci: Ender, Carlotta oraz Cincinnatus, utracili wszelką nadzieją i nie pozostało im nic innego jak kontynuować bezcelową wędrówkę.

W czasie kosmicznej podróży stanęli jednak przed kolejnym wyzwaniem, kiedy instrumenty pokładowe wykryły anomalię w najbliższym układzie planetarnym. Okazało się, że dziwnie poruszający się obiekt to obcy statek kosmiczny, w dodatku należący do Formidów, rasy, która nie ma prawa istnieć, bo została całkowicie zniszczona przez Endera Wiggina wieki temu. Arka Formidów może stanowić śmiertelne zagrożenie nie tylko dla czwórki podróżników, ale i dla Ziemi, oraz jej kolonii. Dzieci nie wiedzą, że jest również ich jedyną nadzieją na ocalenie życia. I nie podejrzewają, że obcy statek kryje w sobie straszliwą tajemnicę formidzkiej rasy…

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. „Ucieczka cienia” to jej piąta część.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 21.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.03 zł
(dla stałych klientów)
21.14 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.34 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21.76 zł litres.pl
mobi epub
23.04 zł swiatebookow.pl
mobi epub
23.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
25.60 zł virtualo.pl
mobi epub
25.60 zł empik.pl
mobi epub
  15.36 zł
w programie Nexto Premium
25.60 zł nexto.pl
mobi epub
25.60 zł ibuk.pl
mobi epub
25.60 zł publio.pl
mobi
23.00 zł zinamon.pl
epub
23.00 zł zinamon.pl
epub
26.99 zł
(z kodem prom.)
26.99 zł woblink.pl

Orson Scott Card - inne e-booki

Saga Cienia - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Ucieczka cienia"