ISBN:9788380978072

Masa o żołnierzach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim

Autor: Artur Górski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 256

Opłacalność: 7.61 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Nowa książka ze słynnego cyklu rozmów z pruszkowskim gangsterem i świadkiem koronnym Jarosławem Sokołowskim. To już kolejny tom z serii „Masa o polskiej mafii”, ale inny niż pozostałe.

Tym razem poznamy wstrząsający portret ludzi od czarnej roboty w mafii. Szeregowi członkowie rodzimych gangów, stojący najniżej w mafijnej hierarchii, postacie drugo i trzecioplanowe, czyli osławione „karki” z bejsbolami w ręku siejący grozę na ulicach wielkich miast, i eleganccy „załatwiacze”, pośredniczącym między gangami a światem biznesu. To oni zabiorą głos tym razem. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii – stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni. 

Opowieści mafijnych „dołów” są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują rachunku sumienia.

 

Artur Górski – dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim „Masa o kobietach polskiej mafii”, nagrodzonej „Bestsellerem Empiku 2014” w kategorii literatura faktu, kolejne tomy – „Masa o pieniądzach polskiej mafii”, „Masa o porachunkach polskiej mafii”, „Masa o bossach polskiej mafii” i „Masa o kilerach polskiej mafii” – przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, oraz pozycji z gatunku non-fiction: „Świat tajnych służb”, „Gang” i „Pięść Dawida”. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny „Focusa Śledczego”, obecnie redaktor „Focusa Historia”.

Jarosław Sokołowski – pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. „Pershingiem”. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.49 zł inverso.pl
mobi epub
od 19.40 zł
(dla stałych klientów)
21.56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.12 zł litres.pl
mobi epub
23.88 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.80 zł
w programie Nexto Premium
26.04 zł nexto.pl
mobi epub
28.00 zł woblink.pl
mobi epub
28.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
28.00 zł ibuk.pl
mobi epub
28.00 zł publio.pl

Artur Górski - inne e-booki

E-booki podobne do "Masa o żołnierzach polskiej mafii"