Co się stanie z Ameryką

Autor: Warakomska Dorota

Wydawnictwo: Pascal

Oszczędzasz: 15%

Ostatnia kampania wyborcza obnażyła wszystkie problemy, słabości i lęki Ameryki. Dorota Warakomska pokazuje je oczami zwykłych ludzi. Ta książka to zapis jej podróży, podczas których pokonała tysiące kilometrów i odwiedziła 20 stanów. Autorka odwiedza miasta, wsie, miasteczka zgłębiając niezwykle wysoki poziom rozczarowania jednych Amerykanów, nadzieję drugich, tęsknotę trzecich, niezdecydowanie innych. Przygląda się pracy sztabów wyborczych, tłumacząc specyfikę wyborczej machiny, która w USA jest niezwykłym zjawiskiem. 

 

Jak to się stało, że na Donalda Trumpa, multimilionera i gwiazdora showbiznesu, znanego z dość lekceważącego stosunku do kobiet, oskarżanego o seksizm, rasizm i ksenofobię zagłosowała większość białych kobiet? Dlaczego doskonale przygotowana do objęcia prezydentury, kompetentna, obyta w świecie Hillary Clinton nie zdołała wytłumaczyć się ze swoich powiązań z biznesem, odeprzeć oskarżeń o kłamstwa i ocieplić wizerunku? I jak to możliwe, że w czasach, gdy kobiety na świecie sięgają po najwyższe stanowiska w polityce i gospodarce, w USA ludzie tęsknią za domowymi obiadami, jak w latach 50, gdy miejsce kobiety było w kuchni? Jak udało się zdobyć serca tych wyborców Donaldowi Trumpowi, który barwy partyjne zmieniał zęściej nawet niż żony?

 

Kampania zmieniła Stany Zjednoczone. Podzieliła naród, jak nigdy dotąd. Co dziś jest ważne dla Amerykanek i Amerykanów? Za czym tęsknią? Czego chcą? 

 

I co się stanie z Ameryką ?

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 31,37

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 28,23 zł
(dla stałych klientów)
31,37 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32,84 zł swiatebookow.pl
mobi epub
33,21 zł ravelo.pl
mobi epub
33,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33,95 zł ibuk.pl
mobi epub
36,90 zł litres.pl
mobi epub
36,90 zł virtualo.pl
mobi epub
36,90 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
36,90 zł legimi.com
mobi
33,20 zł zinamon.pl
epub
33,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Co się stanie z Ameryką"