ISBN:9788381190282

Kompozytor, dyrygent i sufler polityczny w jednej osobie

Autor: Piotr Stanisław

Wydawnictwo: Psychoskok


„Kompozytor, dyrygent i sufler polityczny w jednej osobie” Piotra Stanisława to książka, która w dość dosadny, choć czasem żartobliwy sposób ukazuje ocenę autora na temat tego, co aktualnie dzieje się w Polsce po ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Autor bez jakichkolwiek skrupułów szczerze opisuje, co tak naprawdę myśli o osobach dzierżących władzę w naszym kraju, przyrównując sejm i parlament do teatralnej orkiestry, która zagra tak, jak nakazuje im dyrygent. Kim jest jednak według autora tytułowy kompozytor, dyrygent i sufler polityczny? Czy jest nim głowa państwa, a może zupełnie ktoś inny trzyma batutę w dłoni? Pojawia się również tajemnicza diva partyjnej orkiestry, która nierzadko wprowadza ciekawe dialogi z dyrygentem oraz teatralną orkiestrą. Autor w swojej rozprawie nie unika żadnych „niewygodnych” dla większości polityków tematów, takich jak sprawa Trybunału Konstytucyjnego, aborcji, programu 500+ czy mieszkania+. Z książki wypływają bardzo ważne pytania, które powinien zadać sobie każdy trzeźwo myślący obywatel „orkiestrowego państwa”, mianowicie, czy nasz kraj, podobnie jak filmowy Titanic, powoli zanurzy się i zginie w odmętach bezprawia i braku szacunku dla ludzi „gorszego sortu”? Czy osoby nazywające się „ludzkimi panami – w odróżnieniu od innych” poniosą w końcu konsekwencje natury prawno-karnej i przez to pojawi się nadzieja na poprawę sytuacji politycznej w Polsce?

Bez wątpienia książka jest warta przeczytania nie tylko przez osoby, które interesują się polityką, ale tak naprawdę każdemu, kto posiada czynne prawo do głosowania, a tym bardziej, kiedy z niego korzysta.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
7.63 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
8.72 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
  6.54 zł
w programie Nexto Premium
10.90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
10.90 zł publio.pl
mobi epub pdf
od 9.81 zł
(dla stałych klientów)
10.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
9.05 zł litres.pl
mobi epub
10.16 zł gandalf.com.pl
mobi epub
10.90 zł empik.pl
mobi epub
10.90 zł virtualo.pl
mobi
8.70 zł zinamon.pl
epub
8.70 zł zinamon.pl
pdf
8.70 zł zinamon.pl
epub
10.90 zł
(z kodem prom.)
10.90 zł woblink.pl

Piotr Stanisław - inne e-booki

E-booki podobne do "Kompozytor, dyrygent i sufler polityczny w jednej osobie"