ISBN:9788381234412

Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Opowieści zapisane w naszych genach

Autor: Adam Rutherford

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 456

Opłacalność: 6.71 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Ta książka to opowieść o tobie. Twoja historia jest niepowtarzalna, podobnie jak historia każdego spośród ponad stu miliardów ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Jednak jest to także nasza zbiorowa historia, ponieważ w każdym z genomów przechowujemy dzieje gatunku – narodzin, śmierci, chorób, wojen, klęsk, migracji oraz mnóstwa seksu. Wystarczy cofnąć się zaledwie o kilkadziesiąt stuleci, żeby się przekonać, że większość z siedmiu miliardów żyjących dzisiaj osób pochodzi od garstki ludzi – tylu, ilu mogłoby być mieszkańcami niewielkiej wioski. 

Od czasu odczytania przez naukowców genomu ludzkiego, co nastąpiło po raz pierwszy w 2001 roku, stał się on tematem najprzeróżniejszych mitów. Adam Rutherford wyjaśnia, że nasz genom trzeba odczytywać nie jak instrukcję obsługi, ale jak epicki poemat. W porywającej wędrówce po rozległych przestrzeniach genetyki autor zdradza nam, co geny mówią nam obecnie o historii i co historia mówi nam o genach. Od neandertalczyków do morderców, od rudowłosych do ludzkich ras, od martwych królów do epidemii, od ewolucji do epigenetyki – oto nasz nowy portret, który rozwieje wiele nieporozumień i objawi nam, kim jesteśmy i skąd się wzięliśmy.

Adam Rutheford - brytyjski genetyk. Kształcił się w University College London i UCL Institute of Child Health at Great Ormond Street Hospital. Autor książek popularyzujących genetykę. Publikuje artykuły w "Nature" i "The Guardian".

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 30.61 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 27.55 zł
(dla stałych klientów)
30.61 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.11 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.36 zł ibuk.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.60 zł
w programie Nexto Premium
36.46 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
39.20 zł legimi.com
mobi epub
39.20 zł woblink.pl
mobi epub
39.20 zł swiatebookow.pl
mobi epub
39.20 zł publio.pl
mobi epub
39.20 zł litres.pl

Adam Rutherford - inne e-booki

E-booki podobne do "Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli"