ISBN:9788381287074

Opodatkowanie rolnictwa w Polsce. Weryfikacja założeń. Perspektywa zmian

Autor: Paweł Smoleń

Wydawnictwo: C.H. Beck

We współczesnych systemach prawnych problematyka opodatkowania działalności rolniczej zaliczana jest do grupy wyjątkowo skomplikowanych zagadnień merytorycznych. Wynika to przede wszystkim z samej istoty tego rodzaju działalności. Dodatkowo niezależnie od wyjątkowo szerokiej palety możliwych form działalności rolniczej, w sferze tej w sposób szczególnie intensywny przenikają się nie tylko aspekty prawne, ale także ekonomiczne, gospodarcze, społeczne i polityczne. Przygotowana monografia wpisuje się w jeden z głównych nurtów badawczych realizowanych w lubelskim środowisku naukowym. Stanowi zatem kontynuację dotychczasowych badań, ale i próbę szerszego spojrzenia na problematykę opodatkowania działalności rolniczej w ramach nowych warunków, jakie zaistniały w Polsce w związku z dokonaną transformacją i akcesją do Unii Europejskiej.

Obszerny zakres merytoryczny podjętego projektu wymusił konkretyzację ram poszczególnych obszarów badawczych. Przełożyło się to na przyjęcie kilku wymiarów struktury monografii. Warstwa podatkowoprawna została poprzedzona wybranymi aspektami ekonomicznymi i socjologicznymi działalności rolniczej w Polsce. Sama analiza podatkowoprawna obejmuje: teoretyczne modele opodatkowania rolnictwa, regulacje stosowane w innych krajach oraz rozwiązania części ogólnej i szczegółowej polskiego prawa podatkowego, które w sposób pośredni lub bezpośredni wpływają na pozycję podatkowoprawną podmiotów prowadzących działalność rolniczą.

Takie ujęcie pozwala przede wszystkim na praktyczną weryfikację stosowanych regulacji. Wielowarstwowe ujęcie, wzbogacone przykładami rozwiązań znanych w innych krajach (takich jak: Austria, Czechy, Hiszpania, Irlandia, Francja, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Włochy) stanowi doskonałą podstawę dla sformułowania szeregu konkretnych wniosków dotyczących nie tylko oceny aktualnych rozwiązań podatkowych, ale także do podjęcia próby wytyczenia kierunków reformy oraz zarysowania docelowego modelu opodatkowania rolnictwa w Polsce.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.80 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 146.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
146.51 zł gandalf.com.pl
pdf
od 136.94 zł
(dla stałych klientów)
152.15 zł ebookpoint.pl
pdf
  107.40 zł
w programie Nexto Premium
166.47 zł nexto.pl
pdf
179.00 zł virtualo.pl
pdf
179.00 zł swiatebookow.pl
pdf
179.00 zł legimi.com
pdf
179.00 zł ibuk.pl

Paweł Smoleń - inne e-booki

E-booki podobne do "Opodatkowanie rolnictwa w Polsce. Weryfikacja założeń. Perspektywa zmian"