ISBN:9788381911276

Nomadland. W drodze za pracą

Autor: Jessica Bruder

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 280

Opłacalność: 8.34 zł/100 stron

Reportaż Jessici Bruder o współczesnych nomadach żyjących w Ameryce. Podstawa dla oskarowego filmu Chloé Zhao.

Ich oszczędności wyparowały po kryzysie w 2008 roku lub z powodu różnych życiowych wypadków. Zamiast przejść na zasłużoną emeryturę, żegnają się z wygodnym życiem przedstawicieli klasy średniej, które wiedli dotąd. Sprzedają domy, bo nie mogą ich już utrzymać, przesiadają się do kamperów, przyczep, vanów czy pikapów i ruszają w drogę. Jeżdżą od stanu do stanu w poszukiwaniu dorywczej pracy – na kempingach, przy zbiorach owoców i warzyw, w centrach logistycznych Amazona.

Dla wielu firm to pracownicy doskonali. Są wytrwali, odpowiedzialni, doświadczeni, bardzo zdeterminowani. Przywożą ze sobą cały swój dobytek, zmieniając postoje przyczep w efemeryczne miasteczka robotnicze, które pustoszeją, kiedy kończy się praca. Nigdzie nie zostają wystarczająco długo, żeby stworzyć związek zawodowy.

Niektórzy uważają ich za bezdomnych, ale koczownicy nowej ery nie lubią tej łatki. Mówią o sobie: bezmiejscowi. Twierdzą, że wyrwali się z niewoli czynszów, świadomie wypisali z zepsutego, demoralizującego systemu. Wielu nauczyło się cieszyć nową wolnością. Nawiązują przyjaźnie, dzielą się doświadczeniami, pomagają sobie nawzajem.

Czas zapiąć pasy! Dzięki Jessice Bruder możemy dołączyć do nomadów i wyruszyć na włóczęgę po innej Ameryce.

„Nomadzi, z którymi rozmawia Bruder, opowiadają jej o momentach załamania i strachu, ale też – zaskakująco często – o radości, jaką czują, ruszając w drogę. O uldze, jaka spłynęła na nich, gdy przestali co miesiąc martwić się ratą kredytu hipotecznego. O dumie i poczuciu niezależności” – Emilia Dłużewska, „Książki Magazyn do Czytania”

„Głęboko ludzka i bardzo niepokojąca. Bruder zabiera czytelnika w wyprawę po coraz bardziej nierównej, niestabilnej i niepewnej przyszłości Ameryki. Ta podróż otwiera oczy” – „The Nation”

„Kemping jako dom, gdy nie ma już gdzie mieszkać, kamper nie na wakacje, ale żeby przetrwać: to początki nowej dystopii. «Nomadland» to błyskotliwy przewodnik po szlakach nowej gospodarki, a jednocześnie serdeczna i pełna złowróżbnych znaków opowieść drogi” – Ted Conover

„To książka ukazująca przepaść między tym, jaka Ameryka chce być, a tym, jaka jest naprawdę” – „New Yorker”

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23.34 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  14.00 zł
w programie Nexto Premium
23.34 zł nexto.pl
mobi epub
26.92 zł publio.pl
mobi epub
27.64 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 24.88 zł
(dla stałych klientów)
27.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.72 zł inverso.pl
mobi epub
28.84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.52 zł ibuk.pl
mobi epub
30.87 zł woblink.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.90 zł legimi.com
mobi epub
35.90 zł virtualo.pl
mobi epub
35.90 zł litres.pl

Jessica Bruder - inne e-booki

E-booki podobne do "Nomadland. W drodze za pracą"