ISBN:9788382250978

30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia

Autor: Danuta Augustyniak

Wydawnictwo: Feeria

Oszczędzasz: 23%

„Stojący przede mną mężczyzna wykonuje gwałtowny ruch i nagle widzę przed oczyma gruby, zaostrzony szpikulec o długości mniej więcej dwudziestu centymetrów. Siedzę na fotelu. Osadzony stoi tyłem do drzwi, trzymając ostrze na wysokości moich oczu. Dzieli nas odległość wąskiego biurka. Robi mi się gorąco. Pokój zaczyna tańczyć wokół mnie. Strach. Tak, zawsze twierdziłam, że tylko głupiec się nie boi.
(…)
– Denerwuje się pani?
– Tak.
– Boi się pani? – dopytuje dalej.
Potwierdzam, a wtedy on wyciąga w moją stronę szpikulec i kładzie go w mojej wyciągniętej dłoni. Cały czas patrzy mi w oczy” – fragment ebooka „30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia” (formaty epub i kindle mobi)

Kobieta na stanowisku zastępcy dyrektora w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce, więzieniu gromadzącym największych zbrodniarzy w historii? Czy to na pewno dobry pomysł?

Pokonując nieufność osadzonych i kolegów funkcjonariuszy, Danuta Augustyniak udowodniła, że zawód funkcjonariusza Służby Więziennej nie ma płci. Z wielką wrażliwością, a jednocześnie bardzo stanowczo podejmowała trudne decyzje o losach ludzi znajdujących się za kratami. Starała się przy tym dostrzec okruchy dobra nawet u tych osadzonych, którzy mieli na koncie wielokrotne morderstwa czy gwałty na nieletnich, twierdząc, że za swoje czyny zostali już ukarani. Dewiza pani dyrektor o równym traktowaniu tych, którzy jej podlegali, bywała jednak wielokrotnie wystawiana na ciężką próbę, jak tego dnia, kiedy dowiedziała się, że do jej więzienia trafił sprawca wypadku, w którym zginął jej mąż i ojciec dwójki ich dzieci.

W tej książce, odsłaniającej świat ukryty za murami zakładów karnych, nie zabraknie mrożących krew w żyłach historii o samookaleczeniach wśród więźniów, aktach przemocy osadzonych wobec siebie nawzajem czy zemście więziennej społeczności na funkcjonariuszach. Znajdziemy w niej także opisy więziennej codzienności i kodów komunikacji wykorzystywanych przez osadzonych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 32.34 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29.11 zł
(dla stałych klientów)
32.34 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32.84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.62 zł ibuk.pl
mobi epub
38.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  25.14 zł
w programie Nexto Premium
38.97 zł nexto.pl
mobi epub
  25.14 zł
w programie Nexto Premium
38.97 zł nexto.pl
mobi epub
41.90 zł inverso.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
41.90 zł legimi.com
mobi epub
41.90 zł woblink.pl
mobi epub
41.90 zł publio.pl
mobi epub
41.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
41.90 zł virtualo.pl
mobi epub
41.90 zł litres.pl

E-booki podobne do "30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia"