ISBN:9788382345414

Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

Autor: Sean Carroll

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oszczędzasz: 25%

Mechanika kwantowa to najbardziej pogłębiona, najbardziej wyczerpująca wizja znanej nam rzeczywistości. Zgodnie z obecnym stanem naszej wiedzy nie jest przybliżeniem prawdy, jest prawdą. Tylko kto ją rozumie? Zachowanie układu kwantowego jest różne, zależnie od tego, czy jest on obserwowany, czy też nie. Co, do licha, z tym zrobić?
Zdaniem autora książki, wybitnego amerykańskiego fizyka Seana Carrolla, naukowcy wkładają zdecydowanie za mało wysiłku w wyjaśnienie mechaniki kwantowej – zrozumienie, co mówi nam ona o naturze rzeczywistości. Wolą pozostawać w strefie typowego dla fizyków komfortu, przemilczeć wątpliwości, pisać równania i kazać studentom szukać rozwiązań. Podejście autora jest zupełnie inne. Przedstawia własny punkt widzenia, interpretację mechaniki kwantowej, wyjaśnienie jej ukrytego znaczenia. Czyni to jak zwykle w sposób prosty i zrozumiały dla każdego, z lekkością pióra, błyskotliwością i charakterystyczną dla niego głębią myśli.

O Autorze:
SEAN CARROLL jest fizykiem teoretykiem pracującym w California Institute of Technology (Caltech). Po uzyskaniu doktoratu na Uniwersytecie Harvarda zajął się badaniami dotyczącymi fizyki cząstek, kosmologii i grawitacji. Pracował m.in. w Massachusetts Institute of Technology (MIT). W Polsce ukazały się jego książki: „Stąd do wieczności i z powrotem”, „Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata” i „Cząstka na końcu Wszechświata”, która otrzymała Nagrodę Royal Society.

Najlepsza cena: Empik
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 29.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.90 zł empik.pl
mobi epub
od 27.72 zł
(dla stałych klientów)
30.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
32.15 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.21 zł virtualo.pl
mobi epub
36.00 zł ibuk.pl
mobi epub
36.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  24.00 zł
w programie Nexto Premium
37.20 zł nexto.pl
mobi epub
37.20 zł publio.pl
mobi epub
40.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
40.00 zł legimi.com

Sean Carroll - inne e-booki

E-booki podobne do "Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni"