Temat: cierpienie

Znaleziono: 165 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 4.99 zł Brak ofert
  Powieść autorstwa Wincentego Łosia, wydana w 1896 roku.   Wincenty Łoś (1857–1918) był polskim arystokratą, a także zapalonym literatem oraz kolekcjonerem. Reprezentował poglądy konserwatywne, które ujawniały się w jego... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-22
  Powieść autorstwa Wincentego Łosia, wydana w 1897 roku. Dalsze losy pani Appelstein autor opisał w powieści Drugie życie pani Appelstein.   Wincenty Łoś (1857–1918) był polskim arystokratą, a także zapalonym literatem oraz... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-09-17
  Eugène Demolder (1862–1919) to belgijski autor, któremu sławę przyniosła romantyczna powieść Ogrodnik Madame de Pompadour. Pisał powieści, opowiadania, był także krytykiem sztuki. Związany z Młodą Belgią –... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-09-21
  Obecne wydanie zostało przygotowane w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika. Romans z... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-01
  Waleria Marrené-Morzkowska (1832–1903) to polska pisarka, publicystka, krytyczka literacka i feministka okresu pozytywizmu. Nauki pobierała w domu, a następnie w szkołach w Puławach oraz w Krakowie. Wiele podróżowała. Zawarła... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert
  Romans z 1882 roku.   Waleria Marrené-Morzkowska (1832–1903) to polska pisarka, publicystka, krytyczka literacka i feministka okresu pozytywizmu. Nauki pobierała w domu, a następnie w szkołach w Puławach oraz w Krakowie. Wiele... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2016-04-12
  Romans z 1883 roku.Waleria Marrené-Morzkowska (1832–1903) to polska pisarka, publicystka, krytyczka literacka i feministka okresu pozytywizmu. Nauki pobierała w domu, a następnie w szkołach w Puławach oraz w Krakowie. Wiele podróżowała.... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert
  Gorzka nagroda to powieść irlandzkiej pisarki czasów wiktoriańskich Margaret Wolfe Hungerford. Pierwsze książki pisarki ukazały się anonimowo, później często używała pseudonimu Duchness (Księżna). Hungerford z powodzeniem... (więcej)
 • ”Moje Sacrum” to próba wglądu w siebie i delikatne dotknięcie najbardziej wrażliwej cząstki człowieka – jego duszy. Wiersze Piotra Sikorskiego przemawiają prostotą przekazu bardzo złożonych prawd. Odkrywają... (więcej)
 • od 12.38zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2015-03-25
  „Na przekór” Ireny Dobosiewicz to powieść pełna bólu, cierpienia, wzruszeń i tęsknoty za prawdziwą miłością, która czasami bardzo późno, ale jednak przychodzi. U Agaty, matki dwojga dzieci, a... (więcej)
 • od 10.40zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-08-25
  „Kocham Cię Mamo” Justyny Eweliny Depty to powieść psychologiczna, która od początku trzyma czytelnika w napięciu i ciekawości. To historia dziewczyny, później kobiety, począwszy od okresu surowego i purytańskiego wychowania w domu ... (więcej)
 • Motyw Cierpienia w micie o Prometeuszu. Wypracowanie stanowi szczegółową analizę i interpretacje mitu greckiego o Prometeuszu. Na jego podstawie omówiony zostaje motyw cierpienia zawarty w literaturze. Wypracowanie zawiera 351... (więcej)
 • Rodowód motywu i jego wpływ na sztukę: Nowy testament, Michała Anioła – „Pieta”, Durer – „Opłakiwanie śmierci Chrystusa”. Wypracowanie prezentuje rodowód motywu Stabat Mater Delorsa wywodzący się z Nowego Testamentu.... (więcej)
 • -22% Makbet
  Tragedia Williama Shakespeare’a napisana około 1606 r. Należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk szekspirowskich. Lord Makbet, wódz w armii króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu koronę. Ten się... (więcej)
 •  Nasze życie duchowe jest często jałowe i letnie, nie czujemy kontaktu z Bogiem, którego Biblia opisuje jako „ogień pochłaniający”. Nie rozumiemy również sensu cierpienia, zwłaszcza uczucia duchowej ciemności. Odpowiedzią na oba... (więcej)
 • Ta książka nie jest tanim pocieszaczem, za to może stać się realnym towarzyszem w trudnych momentach życia. Jeff Cavins sięga do korzeni cierpienia opisanego w Biblii, która jest źródłem inspiracji do tego, jak z pokorą, nadzieją i... (więcej)
 • od 27.40 zł Brak ofert
  Niclas opowiada psychologowi całe swoje życie. Sprawia wrażenie zwykłego, uprzejmego, z pozoru niczym nieodznaczającego się mężczyzny. Wyróżnia go jednak nietypowa praca – jest tanatokosmetologiem – makijażystą... (więcej)
 • od 13.30zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2015-06-25
  JAK POKOCHAĆ ŻYCIE, GDY TRACI SIĘ NAJWAŻNIEJSZĄ OSOBĘ? GDY NAGLE, Z DNIA NA DZIEŃ, BEZ WYJAŚNIEŃ ZOSTAJEMY SAMI? „Czekając na e-mail” to książka o odejściach i powrotach. Porzucona kobieta każdego dnia pisze listy do... (więcej)
 • od 25.10 zł Brak ofert
  Wielopłaszczyznowa, intrygująca i niepokojąca powieść Katarzyny Gondek to historia dojrzewania młodej kobiety. Gorzki obraz nieszczęśliwej rodziny miesza się z mroczną i groteskową, niedziecięcą fantazją. Nor(m)a ma grubego, pijanego... (więcej)
 • od 27.49 zł Brak ofert
  Porażająca opowieść o eksperymentach medycznych, dokonywanych na kobietach w Auschwitz. Ta historia nie została dotąd należycie zbadana i opisana. Przez blok 10 w Auschwitz, gdzie dokonywano zbrodniczych eksperymentów medycznych, przeszło... (więcej)
 • od 26.03 zł Brak ofert - premiera: 2016-03-02
  Przepełniona emocjami opowieść o głębokiej więzi między dwiema kobietami, które różni prawie wszystko - pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia – a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone... (więcej)
 • od 27.99 zł Brak ofert - premiera: 2016-03-02
  Biseksualną, uwodzicielską studentkę zachwycają nastoletnie dziewczyny w stylu Lolity i mężczyźni z diabłem za skórą. Równie wielką miłością Magdy jest malarstwo, jednak prawdziwie uzależniona jest ona od miłości i od... (więcej)
 • od 19.91zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2017-02-15
  „Moja orientacja nie była łaską. W połączeniu z taką osobowością, temperamentem i pomysłami stanowiła ładunek wybuchowy. Granat!”, wyznaje Magda. Jego moc powoduje, że romansuje z własną uczennicą, którą nazywa Lolitą i... (więcej)
 • od 8.00zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-04-12
  Przepiękny i chwytający za serce romans Mąż Leonory. O miłości, bólu i łzach - wzruszająca opowieść. Autorka znakomicie ukazuje zarówno duszę kobiety, jak i duszę mężczyzny. Ich wzajemne – nie zawsze dobre i miłe... (więcej)
 • od 8.00zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-04-12
  „Róża: o małżeństwie opowieść tragiczna” to przepiekna i wzruszająca opowieść o miłości szczęśliwej i nieszczęśliwej, o ludzkim losie, o życiu i o śmierci. Autorka znakomicie ukazuje zarówno duszę kobiety, jak i duszę... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: