Temat: hollywood

Znaleziono: 118 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -26% Intymnie
  Trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore. Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w... (więcej)
 • -44% Hollywood
  od 11.76zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-01-24
  Doskonałe satyryczne przedstawienie hollywoodzkiego światka, z którym autor nigdy się nie zintegrował. Powieść inteligentna i pełna czarnego humoru. Główny bohater Henry Chinaski to postać wyjątkowo odstręczająca, pijak i... (więcej)
 • „Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe” Anthony’ego Summersa – najlepsza biografia ikony kina Życie jak rollercoaster. Owiana tajemnicą śmierć. Tabuny kochanków (i kochanek). Romanse z braćmi Kennedy. Demony... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.91 zobacz oferty z 11 księgarni
  Z jednej strony – filmy wielkich autorów, z drugiej – pierwsze blockbustery. Ogarniające kolejne kraje “nowe fale”, kontestacja, wschodzące kinematografie tzw. Trzeciego Świata, artystyczny awans filmu animowanego i dokumentalnego – i... (więcej)
 • Nieznane, szokujące fakty z życia legendarnej projektantki. Stworzyła wizerunek nowoczesnej kobiety, skomponowała najsłynniejsze perfumy świata, zbudowała własne modowe imperium, wciąż jest inspiracją dla wielu twórców... Jednak jej... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 22.22 zobacz oferty z 4 księgarni
  Jego nazwisko to klasa sama w sobie w świecie filmu. Wyrazisty w słowach pasjonat i mistrz sztuki filmowej.Książka Geralda Peary’ego jest zbiorem wywiadów z Quentinem Tarantino przeprowadzonych w różnych momentach jego... (więcej)
 • -26% Stylistka
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 28.05 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2019-04-03
  Zapomnijcie o "Diabeł ubiera się u Prady". Nadchodzi "Stylistka"! Kiedy los daje ci szansę, by pracować przy oskarowej gali, nie zastanawiasz się dwa razy. Nawet jeśli to tylko praca asystentki najbardziej kapryśnej stylistki w całym... (więcej)
 • Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 30.90 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2015-02-04
  OBUDŹ SIĘ I ŚNIJ Jest rok 1940 i Hollywood zostało zdominowane przez emotyki, filmy wykorzystujące tajemnicze pole Bechmeira, do przekazywania uczuć i wrażeń bezpośrednio do umysłu widza. Clark Gable, były gwiazdor, zmuszony do... (więcej)
 • od 31.00 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-18
  Młodzieńcze lata Anthony’ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie tamtych szalonych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i... (więcej)
 • od 28.28 zł Brak ofert - premiera: 2016-10-12
  Tym co wyróżnia tę pracę jest nieprzeciętna erudycja jej autora. Evanier łączy rozmaite punkty widzenia, zagląda do bardzo wielu źródeł, także starych programów telewizyjnych i nieznanych w Polsce wywiadów prasowych, recenzji, a nawet... (więcej)
 • od 35.30 zł Brak ofert - premiera: 2015-12-28
  Wybitna biografia największej aktorki wszech czasów.  Greta Garbo była wielką zagadką. Zjawiła się znikąd i zawojowała Hollywood. Przetrwała przejście od filmów niemych do udźwiękowionych, osiągając niespotykane sukcesy – cały... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.90 zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2021-02-10
  Młodzieńcze lata Anthonyego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie tamtych szalonych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i... (więcej)
 • -32% Kino nieme
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 20.40 zobacz oferty z 10 księgarni
  „Kino nieme” to pierwszy tom przygotowywanej w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego czterotomowej „Historii kina” pod redakcją Tadeusza Lubelskiego, Iwony Sowińskiej i Rafała Syski. W zamierzeniu redaktorów ma... (więcej)
 • od 36.00 zł Brak ofert - premiera: 2014-11-23
  Marilyn Monroe (1926-1962) – amerykańska modelka i aktorka filmowa, symbol seksu i urody. Trudne dzieciństwo i niełatwe początki nie przeszkodziły jej w osiągnięciu statusu supergwiazdy kina i ikony popkultury. Przez niektórych uważana... (więcej)
 • od 28.80 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-22
  Ona – ulubienica Ameryki, ikona stylu i gwiazda szklanego ekranu. On – amant z wojenną przeszłością, złoty chłopiec Hollywoodu. Obydwoje – zdobywcy Oscarów. Historia Audrey Hepburn i Williama Holdena to opowieść o romansie, który... (więcej)
 • od 27.91 zł Brak ofert - premiera: 2017-10-11
  Michael Fassbender to outsider, który zadziwił Hollywood ogromem talentu. Dziś aktor cieszy się uwielbieniem rzeszy fanów i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Potrafi zagrać każdą postać: komiksowego Magneta w X-Menach, androida... (więcej)
 • od 30.39 zł Brak ofert - premiera: 2021-11-27
  Bardzo obszerna, obiektywna, oparta tylko na faktach, wywiadach i sprawdzonych źródłach relacja z życia i twórczości wielkiej i powszechnie uwielbianej gwiazdy Hollywood - Audrey Hepburn. Donald Spoto to wybitny specjalista od biografii... (więcej)
 •   Brak ofert
  Wielki rosyjski kompozytor Igor Strawiński (1882-1971) był zarazem mistrzem autoreklamy. Ta książka jest nie tyle kolejną biografią twórcy „Święta wiosny”, ile panoramą zmian w kulturze XX wieku, której Strawiński stał się ikoną,... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 17.95 zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2022-02-21
  Ta książka jest jak dobrze skrojona „mała czarna”, której „Śniadanie u Tiffany’ego” przyniosło sławę... New York Times Jesienią 1960 roku, na tytułowej nowojorskiej Piątej Alei, o piątej rano, padł pierwszy klaps na planie... (więcej)
 • od 18.99 zł Brak ofert - premiera: 2017-09-13
  Egocentryczka. Perfekcjonistka w każdym calu. Uparta i bezkompromisowa. Nienasycona. Zawsze fascynowała i nadal inspiruje. Maria Magdalena Dietrich pochodzi z niezamożnej mieszczańskiej rodziny. Chce grać na skrzypcach. Kiedy jej karierę... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 17.91 zobacz oferty z 2 księgarni
  Szczegółowy portret jednego z odnoszących największe sukcesy hollywoodzkiego aktora, Michaela Douglasa napisana przez autora popularnych biografii, Marca Eliota (m.in. Cary Granta, Clinta Eastwooda i Steve'a McQueena). Trudna, pełna... (więcej)
 • od 9.24zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2012-09-24
  Mniej więcej 100 lat temu Lenin orzekł, że „kino to najważniejsza ze sztuk”, bo może w magiczny sposób wpływać na ludzkie serca i umysły. Lenin miał rację. Filmy fabularne, dokumentalne i w końcu… reklamowe... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 9.24 zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2012-05-04
  W Hollywood każdy kradnie, żeby nie być okradzionym. Charlie Chaplin Kto powiedział, że noce są do spania? Marilyn Monroe Jeżeli film będzie za krótki, to dołożę sen! Luis Bunuel Dlaczego dwaj najpotężniejsi ludzie Ameryki, szef... (więcej)
 • od 39.90 zł Brak ofert
  Osobiste wspomnienia jednej z najbardziej lubianych i poważanych aktorek amerykańskich. Jedna z najlepszych książek roku 2011 wg: "The New York Times", "People". "Vogue", "Financial Times", "Chicago Sun-Times", "The Independent", "Bookreporter",... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: