ISBN:9788373925854

Hollywood

Autor: Charles Bukowski

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Stron: 292

Opłacalność: 5.75 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Doskonałe satyryczne przedstawienie hollywoodzkiego światka, z którym autor nigdy się nie zintegrował. Powieść inteligentna i pełna czarnego humoru.

Główny bohater Henry Chinaski to postać wyjątkowo odstręczająca, pijak i próżniak, hołdujący niskim instynktom, spędzający całe dnie w barze i przy tym ostentacyjnie bezwstydny i nie przejmujący się w najmniejszym stopniu negatywnymi opiniami kierowanymi pod swoim adresem, za nic mający sobie konwenanse i drwiący z wszelkiej krytyki. Paradoksalnie jest to też jedyna postać, która potrafi wzbudzić cień sympatii u czytelnika swoją autentycznością.

Bukowski z właściwą sobie bezpośredniością demaskuje hipokryzję i zakłamanie świata gwiazd tworzących amerykańskie produkcje filmowe. Przedstawia środowisko hollywoodzkie z jego absurdami, kaprysami i małostkami, a także chciwością i nieuzasadnionym przeświadczeniem o swojej wyższości i wyjątkowości.

 

Postać Chinaskiego jest literackim obrazem autora z lat młodości, który nigdy nie wpasował się w ramy hollywoodzkiego światka, nie pogodził się z obowiązującymi tam konwencjami i regułami gry, z których drwił bezlitośnie. Powieść Hollywood jest świadectwem tego nieprzystosowania Bukowskiego. To samo można powiedzieć o całej jego twórczości czerpiącej z porażek, klęsk i rozczarował. Krytycy zgodnie uznali powieść autora za najlepszy literacki wizerunek Hollywood od czasu Dnia szarańczy.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 15.12 zł
(dla stałych klientów)
16.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16.99 zł inverso.pl
mobi epub
17.85 zł literackie.pl
mobi epub
17.90 zł gandalf.com.pl
mobi epub
18.90 zł ibuk.pl
mobi epub
19.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  12.60 zł
w programie Nexto Premium
19.53 zł nexto.pl
mobi epub
21.00 zł woblink.pl
mobi epub
21.00 zł litres.pl
mobi epub
21.00 zł publio.pl

Charles Bukowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Hollywood"