Temat: polacy w usa

Znaleziono: 11 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • dziś najtaniej - od 19.95 zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2021-06-16
  Nowojorski Greenpoint – przedsionek ziemi obiecanej, do którego od ponad stu pięćdziesięciu lat przybywają Polacy w poszukiwaniu lepszego życia. Budują swoje kościoły, sklepy, kluby. Niektórzy dorobili się... (więcej)
 • od 19.17zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Cesarz Ameryki to fascynująca opowieść o wielkiej fali emigracji, która ruszyła z Galicji pod koniec XIX wieku, pchając w nieznane setki tysięcy Żydów, Rusinów, Słowaków i Polaków spragnionych lepszego życia. Trwające do 1918 roku... (więcej)
 • Od Brodskiego do Rymkiewicza prowadzi ta opowieść z rozmów ułożona. Między nimi 44 rozmowy, od roku 1990 do końca 2012. Co je łączy? Zgoda na rozmowę. Pewnie także rodzaj i temat pytań, jakie przychodziły do głowy temu, który je... (więcej)
 • od 23.90zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2019-05-08
  Ponad 100 lat temu miliony naszych rodaków wyemigrowały w nieznane. Byli pełni obaw, ale też nadziei na lepszą przyszłość. Do Stanów Zjednoczonych przybyły wtedy prawie trzy miliony emigrantów. To była największa emigracyjna fala, jaka... (więcej)
 • od 27.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-19
  Podczas pierwszej wojny światowej szybko rozwijająca się łączność radiowa objęła swym zasięgiem całą kulę ziemską. Równocześnie pojawiła się nowa dziedzina wywiadu wojskowego, zajmująca się szyfrowaniem, odszyfrowywaniem... (więcej)
 • -10% Przyszłem
  od 27.00 zł Brak ofert
  O pisaniu i o kręceniu, o Wajdzie i o Wałęsie, o Polakach i o Polsce. Czarny humor miesza się w tej opowieści z czarną rzeczywistością, tragedia z groteską, prawda z fikcją, a PRL z wolną Polską. Mieszanka piorunująca. Warto... (więcej)
 • Krystyna Iglicka – na przykładzie analizy polityk migracyjnych dwóch krajów (Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii), związanych atlantycką ideą i współpracą – stara się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie o czynniki, które... (więcej)
 • od 17.99 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Po tragicznej śmierci żony ceniony poeta Jan Kamyk zrywa kontakty z Polską. Osiedla się na amerykańskim Środkowym Zachodzie jako John Pebble, początkujący nauczyciel akademicki i ojciec samotnie wychowujący opóźnionego w rozwoju,... (więcej)
 • od 23.92 zł Brak ofert
  Rozmowa z Joachimem Trenknerem – znanym niemieckim dziennikarzem i publicystą, od kilkunastu lat korespondentem i członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego” – to obraz  stosunków polsko-niemieckich i zmian społeczno-politycznych w... (więcej)
 • od 13.93zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2012-10-25
  Synonim Zła - to pasjonująca historia emigranta z Polski, który próbuje dorobić się w USA (Nowy Jork). Poznaje tam wielu ludzi ale zaprzyjaźnia się z dwoma braćmi polskiego pochodzenia Pawłem i Piotrem, Afroamerykaninem Mike'iem... (więcej)
 • od 11.05zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2021-03-06
  Autor przedstawia m.in. tajną misję dyplomatyczną Tadeusza Kościuszki oraz relacje Kajetana Węgierskiego i Juliana Ursyna Niemcewicza z ich podróży po Stanach Zjednoczonych i spotkań z ówczesnymi osobistościami amerykańskimi.Autor... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: