Temat: powieść psychologiczna

Znaleziono: 476 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 19,93zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-11-14
  12 listopada 1984 r. w Stanach Zjednoczonych ukazuje się pierwszy wielki krążek Madonny „Like a Virgin”. 3 grudnia 1984 r. w Indiach z fabryki pestycydów w Bhopalu uwalnia się trujący gaz, giną trzy tysiące osób. 27 grudnia 1984 r. w...(więcej)
 • -10% Smuga krwi
  od 25,10 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Na Olandię wreszcie zawitała wiosna, a z nią pierwsi miastowi. Wśród nich Per Morner, który chce spędzić na wyspie Wielkanoc. Jego plany krzyżuje jednak telefon od schorowanego ojca. Jerry jest w swoim starym studiu filmowym i prosi, żeby...(więcej)
 • od 12,54zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-06-13
  Książka południowoafrykańskiej noblistki Nadine Gordimer to znakomite, trzymające w napięciu studium psychologiczne o tym jak zmiana otoczenia i relacji, zmienia charaktery `państwa` i `służącego`. Podczas krwawych zamieszek w Soweto...(więcej)
 • od 24,32 zł Brak ofert
  Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, ściga nieuchwytnego, seryjnego mordercę zwanego Tańczącym Trumniarzem. Ten niezwykle inteligentny zbrodniarz uderza znienacka, błyskawicznie, zawsze w odmienny sposób,...(więcej)
 • od 26,51 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z...(więcej)
 • od 26,30zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2016-03-16
  Fatalne zauroczenie doby Internetu. Porywający thriller psychologiczny S.J. Watsona, autora bestsellerowej powieści Zanim zasnę. Julia Plummer wiedzie spokojne życie na peryferiach Londynu. Mieszka wraz z mężem, starszym od niej o 10 lat...(więcej)
 • od 25,50 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-03
  Joakim i Katrine Westinowie przeprowadzają się ze Sztokholmu na północną Olandię. Zmęczeni życiem w mieście, kupują stary drewniany dom, niegdysiejszą siedzibę latarników, nieświadomi, że kryje on wiele ponurych tajemnic...(więcej)
 • od 19,40zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2017-05-18
  Lord Jim to opowieść o usilnych próbach przekraczania granic własnej wytrzymałości, o pokonywaniu słabości i walce z samym sobą. To również opowieść o najwyższej wartości w życiu człowieka – honorze. Tytułowego Jima...(więcej)
 • „Tonący w deszczu krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska, upstrzone kępami drzew, mokradła” – to pejzaż Chemii śmierci, pierwszego bestsellera Simona Becketta z genialnym antropologiem...(więcej)
 • Nowy, mrożący krew thriller psychologiczny autorki serii z Lacey Flint (Ulubione rzeczy, Karuzela samobójczyń, Zagubieni, Mroczne przypływy Tamizy) Trzy wyznania. Dwóch kłamców. Jeden morderca. Troje bliskich sobie ludzi ukrywa...(więcej)
 • -10% Blizna
  Ukryta wśród wzgórz i wrzosowisk spokojna wioska na południu Anglii. Idealne miejsce dla kogoś, kto sam chce się ukryć. Jak Clara Benning.Młoda weterynarz czuje się tu bezpieczna. Rzadko widuje ludzi. I ciekawskie spojrzenia na swoją...(więcej)
 • od 15,99zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2018-01-15
  "Sugestywna, psychologiczna proza o różnorodnej narracji, z precyzyjną szkatułkową konstrukcją. Summa przeżyć pokoleniowych czasu wojny i trudnych powojennych wyborów. Niezwykle wytrawna kompozycyjnie i językowo książka znalazła uznanie...(więcej)
 • Jaka jest różnica między Bogiem a neurochirurgiem? Bóg nie jest neurochirurgiem. Mathias pełni samotny nocny dyżur, kiedy na izbę przyjęć przywożą pacjenta. Niedoświadczone ręce chirurga drżą. Młody człowiek na noszach doznał...(więcej)
 • od 15,50zobacz oferty z 15 księgarni - premiera: 2016-04-14
  Smukła, niepokojąco piękna kobieta w poczekalni biznesklasy na Heathrow odgarnia z twarzy długie rude włosy, zakłada nogę na nogę i powoli sączy martini. Ma na imię Lily, czyta Patricię Highsmith. To nieomylny znak nadciągających...(więcej)
 • Zimowe królestwo Philipa Larkina ukazuje się w siedemdziesiątą rocznicę wydania jej pod tytułem 'Girl in Winter'. To pierwsza przełożona (przez Jacka Dehnela) książka prozatorska znakomitego brytyjskiego poety. Oparta na kontrastach...(więcej)
 • Oczekująca na samolot do Gibraltaru Elaine Dawson nie bardzo wie, co począć, gdy z powodu mgły zostają odwołane wszystkie loty. Zagubiona na ogromnym lotnisku Heathrow przyjmuje zaproszenie młodego, atrakcyjnego mężczyzny, by przenocować...(więcej)
 • -17% Obserwator
  Londynem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Bezbronne, samotne kobiety padają ofiarą sadystycznego i doskonale zorganizowanego mordercy. A wszystkie tropy prowadzą do dzielnicy, w której mieszka pewien samotnik. Długo wyczekiwana...(więcej)
 • -15% Wielbiciel
  W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon...(więcej)
 • Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej.Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych...(więcej)
 • od 25,10 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Jan Hauger przeprowadza się do miasta na zachodnim wybrzeżu Szwecji, aby rozpocząć pracę jako opiekun w przedszkolu. Nie jest to jednak zwykłe przedszkole. Chodzą do niego dzieci rodziców mieszkających tuż obok - w murach Kliniki...(więcej)
 • od 23,41zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Małżeństwo wagi półśredniej stanowi wraz z powieściami Uwolnić niedźwiedzie i Metoda wodna rodzaj nieformalnej trylogii, zapowiadającej tematycznie i stylistycznie najsłynniejszą książkę pisarza – Świat według Garpa. Wbrew temu,...(więcej)
 • od 27,10zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2013-05-24
  Kłopoty z moczowodem, praca nad tłumaczeniem poematu z języka staro-dolno-nordyjskiego, afera narkotykowa... to tylko przykłady skrajnie odległych motywów, które występują obok siebie w tej powieści i zapewne doprowadziłyby do jej...(więcej)
 • od 18,48zobacz oferty z 21 księgarni - premiera: 2015-10-07
  Dorian Gray jest pięknym mężczyzną. Zafascynowany jego doskonałością fizyczną malarz Basil Hallward uwiecznia go na obrazie. Podczas prezentacji portretu, Gray wpada w rozpacz - przeraża go to, że w przeciwieństwie do postaci z obrazu -...(więcej)
 • -15% Rio Bar
  od 19,46zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2011-07-13
    Monologi trzech kobiet, które, być może, spotykają się w barze w pewnej nadmorskiej miejscowości. Trzy opowieści przeplatają się i uzupełniają. Jedna z bohaterek mówi o walkach Chorwatów w 1995 roku, pozostałe o trudnych warunkach...(więcej)
 • od 13,53zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-01-12
  Śmierć – rzeczywistość nieunikniona, nieuchronna dla wszystkich i każdego, jest dziś zarówno wystawiana na widok publiczny, jak i zaciemniana, banalizowana i kamuflowana, a nawet przerabiana i upadlana.Książka ta zagląda łagodnym, by...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: