ISBN:9788308059036

Król

Autor: Szczepan Twardoch

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 448

Opłacalność: 4.24 zł/100 stron

Oszczędzasz: 42%

Obraz wielokulturowej, złożonej i podzielonej konfliktami społeczności Warszawy u progu II wojny światowej, ukazany z całą brutalnością tamtego okresu, niezwykle realistycznie, a nawet szokująco.

Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca fabuła i nieprzewidywalne zwroty akcji. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Najnowsza powieść Szczepana Twardocha to literacki knock-out.

Fabuła rozpoczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozemocjonowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.

Po czterdziestu latach od tych wydarzeń, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar zasiada przy maszynie do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą…

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.

Książka Twardocha to zupełnie inna opowieść o przedwojennej Warszawie, a właściwie dwóch Warszawach – polskiej i żydowskiej. Autor wciąga czytelnika w najczarniejsze odmęty historii.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 18.98 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.98 zł woblink.pl
mobi epub
23.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 23.09 zł
(dla stałych klientów)
25.66 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.32 zł inverso.pl
mobi epub
26.90 zł empik.pl
mobi epub
27.97 zł literackie.pl
mobi epub
27.97 zł literackie.pl
mobi epub
27.97 zł ibuk.pl
mobi epub
30.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
30.60 zł publio.pl
mobi epub
  19.74 zł
w programie Nexto Premium
30.60 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.90 zł legimi.com

Szczepan Twardoch - inne e-booki

E-booki podobne do "Król"