ISBN:9788308059357

Wielka degeneracja. Jak psują się instytucje i umierają gospodarki

Autor: Niall Ferguson

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 184

Opłacalność: 6.83 zł/100 stron

Oszczędzasz: 53%

Czy jeszcze nie jest za późno na odrodzenie się zdegenerowanej zachodniej cywilizacji? Nawet jeżeli mamy jeszcze na to czas to jest go niewiele, działać trzeba szybko i skutecznie.

Niall Ferguson, jeden z najbardziej błyskotliwych historyków naszych czasów i wybitny znawca problematyki gospodarczej na przestrzeni dziejów, analizuje przyczyny kryzysu zachodniej cywilizacji i wzywa do naprawy, póki nie jest za późno.

Dlaczego od lat obserwujemy postępującą degradację cywilizacji zachodu? Dlaczego reszta świata tak szybko nas dogania? Co powoduje, że żyjemy w czasach spowolnionego wzrostu gospodarczego, narastających nierówności w starzejących się społeczeństwach i związanej z tym wszystkim utraty wiary w sens kroczenia naszą ścieżką rozwoju?

Ferguson w swojej książce skupia się na tym, co naprawdę kluczowe dla bogactwa społeczeństw: na fenomenie instytucji. Degeneracja Zachodu zabiera nas w podróż, która pozwala zrozumieć stan czterech najważniejszych instytucji naszego świata: demokracji, kapitalizmu, rządów prawa i społeczeństwa obywatelskiego. To unikatowy w swym mądrym dystansie obraz zachodniej cywilizacji, powstały dzięki olbrzymiej wiedzy historycznej i ekonomicznej autora Potęgi pieniądza.

W swym logicznym wywodzie Ferguson wykazuje między innymi upadek „kontraktu międzypokoleniowego” w naszych demokracjach, szkodliwość nieumiejętnego regulowania sektora bankowego przez państwo, upadek rządów prawa na rzecz rządów prawników oraz kryzys aktywności społecznej w nadopiekuńczych krajach Zachodu. Diagnoza może być tylko jedna: albo dokonamy odważnych, kosztownych reform, albo…

Zmierzch Zachodu – ile mamy jeszcze czasu?

Nowa książka Nialla Fergusona jest gorzką lekcją na temat przyczyn chorób Zachodu oraz wezwaniem do ich leczenia póki jeszcze czas.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 12.56 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.56 zł woblink.pl
mobi epub
od 18.88 zł
(dla stałych klientów)
20.98 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.61 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.06 zł litres.pl
mobi epub
22.87 zł literackie.pl
mobi epub
22.87 zł ibuk.pl
mobi epub
24.21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  16.14 zł
w programie Nexto Premium
26.90 zł nexto.pl
mobi epub
26.90 zł publio.pl
mobi
24.20 zł zinamon.pl
epub
24.20 zł zinamon.pl

Niall Ferguson - inne e-booki

E-booki podobne do "Wielka degeneracja"