ISBN:9788308066058

Nieczułość

Autor: Martyna Bunda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Stron: 288

Opłacalność: 5.63 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Powieść o wielkiej historii i kobietach, które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić

Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności

Dziewcza Góra, niewielka wieś na Kaszubach. To właśnie tu, w domu wybudowanym za pieniądze z ubezpieczenia po zmarłym tragicznie mężu, Rozela wychowuje trzy córki. Najstarsza Gerta przypomina matkę, jest rzetelna i aż do przesady odpowiedzialna, średnia Truda, odwrotnie, umie korzystać z życia i łatwo daje się ponieść porywom serca, z kolei najmłodsza Ilda sporo myśli o śmierci i uwielbia prowokować wszystkich wokół.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne, a potem czasy, gdy nastała nowa władza. Bohaterki, aby przetrwać, muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam, gdzie inni by się załamali, Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane, a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne, jak daleko wypuszczają się w świat, zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie, miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę, która zadziwia nastrojem, kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach, a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran, robi to jednak nie po to, aby prowokować, ale by oddać hołd kobiecej solidarności, naszym matkom, babkom i ich wielkiej sile.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.20 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
18.20 zł woblink.pl
mobi epub
od 18.95 zł
(dla stałych klientów)
21.06 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.60 zł inverso.pl
mobi epub
22.95 zł ibuk.pl
mobi epub
24.30 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25.11 zł publio.pl
mobi epub
  16.20 zł
w programie Nexto Premium
27.00 zł nexto.pl
mobi epub
27.00 zł litres.pl
mobi
24.30 zł zinamon.pl
epub
24.30 zł zinamon.pl

Martyna Bunda - inne e-booki

E-booki podobne do "Nieczułość"