ISBN:9788310121356

Zmorojewo

Autor: Jakub Żulczyk

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Stron: 496

Opłacalność: 4.84 zł/100 stron

Zmorojewo jest w największym niebezpieczeństwie od początku swojego istnienia. Leszy wysłał dwoje agentów - Strzępowatego i Gangrenę - aby przygotowali złu drogę do naszego świata... Tymczasem Tytus Grójecki, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych, wiedzie zwyczajne życie. Właśnie wyrusza na Warmię, aby odwiedzić rodzinę.

Początkowo nie sądzi, by zabita dechami wieś Głuszyce oferowała jakiekolwiek atrakcje. Do czasu kiedy na forum internetowym ulubionego programu telewizyjnego poświęconemu nadnaturalnym wydarzeniom trafia na intrygującą informację...

Nieopodal Głuszyc znajduje się opuszczone miasto, a dwójka eksplorujących je "łowców tajemnic" zaginęła bez wieści.

Próba rozwikłania tej zagadki wciągnie Tytusa w wir ekscytujących wydarzeń... Zmorojewo to historia z pogranicza fantasy, horroru i powieści przygodowej. Plastyczny i absolutnie uzależniający język oraz pełnokrwiści, świetnie zarysowani bohaterowie nie pozwolą się od niej oderwać.

*  *  *

Jakub Żulczyk bawi się konwencjami. „Zmorojewo” to powieść fantastyczno-przygodowa i jednocześnie horror. Są tu istoty jak z kart Strauba, Barkera czy Kinga. Jest Lustro Twardowskiego i Kwiat Paproci, są tajemnicze Klucze i wiele innych symboli. Tak, w „Zmorojewie” Żulczyk bawi się znakomicie. Ale co ważniejsze, zadbał o to, by świetnie bawili się czytelnicy.

Jakub Winiarski, pisarz, krytyk, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”

„Zmorojewo” to na pewno nie jest grzeczna historia. Łatwo się od niej nie oderwiesz.

Rafał Kosik, autor powieści Vertical, Kameleon oraz serii o Feliksie, Necie i Nice

Jakub Żulczyk - prozaik, autor powieści Zrób mi jakąś krzywdę, Radio Armageddon oraz Instytut; pisarz, dla którego priorytetem jest dobra opowieść. Stały publicysta tygodnika "Wprost", pisał i pisze dla niezliczonej liczby gazet, bloguje, jest DJ-em. Pracował również przy serialach telewizyjnych, opracowywaniu testów na inteligencję, robił pocztówki własnego autorstwa. Lubi gotować, grać w gry i się odurzać. Bardzo głośno mówi. Uwielbia zespół Papa Dance. Dla Wydawnictwa "Nasza Księgarnia" spisuje nieprawdopodobne przygody Tytusa Grójeckiego, których pierwszą częścią jest Zmorojewo.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 23.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.99 zł publio.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
26.40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.66 zł ibuk.pl
mobi epub
27.99 zł woblink.pl
mobi epub
od 25.19 zł
(dla stałych klientów)
27.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.99 zł virtualo.pl
mobi epub
29.99 zł empik.pl

Jakub Żulczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Zmorojewo"