Niepokorne. Eliza

Autor: Agnieszka Wojdowicz

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Stron: 368

Opłacalność: 5.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

„Niepokorne” to trylogia opowiadająca o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza Pohorecka, Klara Stojnowska i Judyta Schraiber spełniają swoje marzenia kosztem wyrzeczeń i trudnych kompromisów, nierzadko płacąc wysoką cenę za szczęście.

Jest jesień 1895 roku. Eliza Pohorecka dotąd uczyła się zawodu w otwockiej aptece, lecz opuszcza Kongresówkę, gdy jako jedna z pierwszych kobiet zostaje przyjęta na Uniwersytet Jagielloński. W cesarsko-królewskim Krakowie, pełnym uprzedzeń i konwenansów, będzie musiała się zmierzyć z niechęcią wykładowców wydziału farmacji, z tragiczną przeszłością rodziny i z zakazanym uczuciem.

Eliza na szczęście nie jest sama. Otuchy podczas dokonywania niełatwych wyborów dodaje jej Klara Stojnowska, idealistka i emancypantka. Ona także prowadzi swoją prywatną wojnę — przeciwko konserwatywnemu ojcu, profesorowi krakowskiej uczelni.Tymczasem Judyta Schraiber, Żydówka z Kazimierza, ucieka z domu — z namiętności do mężczyzny i z miłości do sztuki. Stara się zostać malarką, bierze lekcje u młodego Staszka Wyspiańskiego, na każdym kroku walcząc o swoją niezależność. Nie wie jednak, że już wkrótce będzie musiała bronić czegoś równie cennego: tożsamości.

Choć Eliza, Judyta i Klara z pozoru bardzo się różnią, coś je jednak łączy.

Każda z nich jest niepokorna…

Agnieszka Wojdowicz – polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu, a z zamiłowania autorka powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Otwocczanka od lat zakochana w Krakowie, w jego historii, architekturze, a także w niepowtarzalnym klimacie krakowskich kawiarenek, starych antykwariatów i Plant. Wielbicielka dobrej literatury skandynawskiej, malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 21,68

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21,68 zł litres.pl
mobi epub
22,54 zł septem.pl
mobi epub
od 20,29 zł
(dla stałych klientów)
22,54 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24,22 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24,57 zł ibuk.pl
mobi epub
26,01 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28,90 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
28,90 zł legimi.com
mobi epub
28,90 zł empik.pl
mobi epub
  17,34 zł
w programie Nexto Premium
28,90 zł nexto.pl
mobi epub
28,90 zł virtualo.pl
mobi epub
20,90 zł
(z kodem prom.)
30,90 zł woblink.pl
mobi
26,00 zł zinamon.pl
epub
26,00 zł zinamon.pl

Agnieszka Wojdowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Niepokorne. Eliza"