Francuskie zlecenie

Autor: Anna J. Szepielak

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Stron: 368

Opłacalność: 7.74 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Młoda fotografka Ewa, stojąca u progu kariery zawodowej, dostaje od szefa interesujące zlecenie, które może zrealizować wyłącznie kobieta. Ma wykonać zdjęcia do folderu reklamowego ekskluzywnej kwiaciarni „U Flory” usytuowanej gdzieś w malowniczej Prowansji. Przyszła właścicielka kwiaciarni zabiera Ewę na miejsce, gdzie kobieta poznaje fascynującą rodzinę, w której prym wiedzie nestorka rodu Konstancja. Babce, ceniącej tradycję, nie podobają się nowatorskie pomysły młodego pokolenia. Kobieta chce pozostać wierna zasadom, które od wieków były ostają porządku w rodzinie i życiowym drogowskazem, którym kierowały się wszystkie jej przodkinie. Jednocześnie próbuje jednak zrozumieć siłę młodości, w czym przeszkodą okazuje się bolesna tajemnica odbierająca Konstancji trzeźwość osądu. Stare mury rodowej rezydencji skrywają zresztą znacznie więcej sekretów… Nieoczekiwanie Ewa znajduje się w centrum niezwykłych wydarzeń, których korzenie tkwią w odległej przeszłości.

... Otworzyła krem, nabrała na palec odrobinę nawilżającej substancji, spojrzała w lustro i zamarła z podniesioną ręką.

W zwierciadle zobaczyła siebie, jak co wieczór: bez makijażu, z nieco rozczochranymi jasnymi włosami i różowymi policzkami, lecz dziś zatrzymała wzrok na tej części swojej twarzy, której nigdy nie lubiła i która wpędzała ją w kompleksy przez całe lata – na swoich oczach.
Tylko że dziś zobaczyła coś, na co nie mogła zwrócić uwagi jeszcze wczoraj – z lustra patrzyły na nią niezwykłe, bystre, błyszczące wewnętrznym ogniem oczy prababki Aleksandra; zielone, kocie oczy czarownicy...

Francuskie zamówienie to debiutancka powieść Anny J. Szepielak, która ukazała się kilka lat temu pod tytułem Zamówienie z Francji. W aktualnym wydaniu autorka dokonała licznych zmian, decydując się także na nowy tytuł. Jak sama mówi: „Historia napisana piętnaście lat temu spotkała się z tak ciepłym przyjęciem czytelników, że zasługiwała na nową odsłonę.

 

Anna J. Szepielak – Małopolanka z urodzenia, Kobieta Zaściankowa z wyboru.

Uważa, że codzienność w szeroko pojętym stylu slow life, z dala od wielkiego świata, to najlepszy sposób na smakowanie życia. Lubi prawdziwą gorzką czekoladę, słodką kawę i literaturę, przy której "dusza się śmieje". Z zawodu jest nauczycielką i bibliotekarką, choć kiedyś marzyła, by studiować w Wyższej Szkole Teatralnej. Przed debiutem literackim (w 2010 roku) publikowała głównie teksty z zakresu oświaty, a następnie artykuły na jednym z portali internetowych; współpracowała także z regionalnym tygodnikiem, w którym ukazywały się jej artykuły i recenzje nowości wydawniczych. Prowadzi blog autorski „Zaściankowe pisanie” oraz blog „Zaściankowe slow life, czyli o tym i owym”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 28,50

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 25,65 zł
(dla stałych klientów)
28,50 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,02 zł septem.pl
mobi epub
30,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30,16 zł empik.pl
mobi epub
30,52 zł ibuk.pl
mobi epub
31,00 zł woblink.pl
mobi epub
32,31 zł ravelo.pl
mobi epub
32,31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21,54 zł
w programie Nexto Premium
34,10 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
35,90 zł legimi.com
mobi epub
35,90 zł publio.pl
mobi epub
35,90 zł virtualo.pl
mobi
32,30 zł zinamon.pl
epub
32,30 zł zinamon.pl

Anna J. Szepielak - inne e-booki

E-booki podobne do "Francuskie zlecenie"