Zmiany społeczne w Japonii w XIX i XX wieku

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Oszczędzasz: 30%

Autorzy pokazują Japonię jako kraj podlegający nieustannym i wieloaspektowym przemianom na przestrzeni kilku wieków, od nowożytności aż do początku obecnego stulecia. Tematyka poszczególnych artykułów obejmuje problemy związane z wyborem japońskiej drogi modernizacji w połowie XIX wieku, przeobrażenia struktury genderowej, problemy etniczne w ujęciu historyczno-socjologicznym, a także sposób, w jaki głębokie zmiany społeczne i gospodarcze wpływają na kształt kultury niematerialnej, zmieniając święta i ceremonie religijne na odległych wyspach.
Tom zawiera także analizy ewoluującego po 1945 r. japońskiego systemu politycznego, dynamicznego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego począwszy od lat 70., i wreszcie procesu oraz warunków kształtowania się w ciągu ostatnich dwóch dekad społeczeństwa informacyjnego.
Prezentowane w niniejszym zbiorze szerokie spektrum tematów, a także interdyscyplinarność i różnorodność metodologiczna w podejściu do zachodzących w Japonii zjawisk społecznych powodują, że książkę tę polecamy zarówno studentom i badaczom tego kraju, jak i wszystkim osobom zainteresowanym Japonią, które poszukują pogłębionej i aktualnej wiedzy na jej temat, opartej na rzetelnych, w znacznym stopniu japońskich, materiałach źródłowych.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 11,21

Formaty Cena Księgarnia
pdf
11,21 zł gandalf.com.pl
pdf
14,24 zł swiatebookow.pl
pdf
14,40 zł ravelo.pl
pdf
  9,60 zł
w programie Nexto Premium
15,20 zł nexto.pl
pdf
16,00 zł publio.pl

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Zmiany społeczne w Japonii w XIX i XX wieku"