Zmiany społeczne w Japonii w XIX i XX wieku

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas

Autorzy pokazują Japonię jako kraj podlegający nieustannym i wieloaspektowym przemianom na przestrzeni kilku wieków, od nowożytności aż do początku obecnego stulecia. Tematyka poszczególnych artykułów obejmuje problemy związane z wyborem japońskiej drogi modernizacji w połowie XIX wieku, przeobrażenia struktury genderowej, problemy etniczne w ujęciu historyczno-socjologicznym, a także sposób, w jaki głębokie zmiany społeczne i gospodarcze wpływają na kształt kultury niematerialnej, zmieniając święta i ceremonie religijne na odległych wyspach.
Tom zawiera także analizy ewoluującego po 1945 r. japońskiego systemu politycznego, dynamicznego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego począwszy od lat 70., i wreszcie procesu oraz warunków kształtowania się w ciągu ostatnich dwóch dekad społeczeństwa informacyjnego.
Prezentowane w niniejszym zbiorze szerokie spektrum tematów, a także interdyscyplinarność i różnorodność metodologiczna w podejściu do zachodzących w Japonii zjawisk społecznych powodują, że książkę tę polecamy zarówno studentom i badaczom tego kraju, jak i wszystkim osobom zainteresowanym Japonią, które poszukują pogłębionej i aktualnej wiedzy na jej temat, opartej na rzetelnych, w znacznym stopniu japońskich, materiałach źródłowych.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
pdf
10,40 zł zinamon.pl
pdf
11,21 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
12,80 zł ibuk.pl
pdf
13,60 zł bramynauki.pl
pdf
14,40 zł swiatebookow.pl
pdf
14,40 zł ravelo.pl
pdf
16,00 zł publio.pl

praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Zmiany społeczne w Japonii w XIX i XX wieku"