ISBN:9788326839610

Katharsis

Autor: Maciej Siembieda

Wydawnictwo: Agora

Oszczędzasz: 35%

Ebook „Katharsis” – najlepsza książka mistrza powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle!

Przez ponad sześćdziesiąt lat (1927–1990) toczy się polsko-grecka saga łącząca pokolenia i wiodąca nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów.

Kostas Tosidos, bohater greckiej partyzantki w 1949 roku wraz z rodziną trafia do tajnego szpitala na polskiej wyspie Wolin. Zmienia tożsamość, lecz nieoczekiwanie dopada go grecka przeszłość, która poprowadzi go ku tragedii.

„Sacharyna”, przemytnik z Gdyni lat 30., staje się królem czarnego rynku, ale zdrada, a potem wojna zmieniają jego życie w ciąg iście szatańskich zdarzeń i ich konsekwencji.

Janis, syn Kostasa, po wojnie w dramatycznych okolicznościach przerwie karierę bokserską. Zostanie milicjantem. Jedno ze śledztw poprowadzi go ku rozwiązaniu największej tajemnicy jego ojca.

„Zulus”, wychowanek „Sacharyny” napisze własny rozdział powojennej historii przestępczej Gdyni, choć los przeznaczy mu całkowicie inną rolę.

Pozornie niezależne historie czwórki bohaterów ebooka „Katharsis” przecinają się w jednym miejscu – w kopalni rudy uranu w sudeckim Kletnie, gdzie w latach 1949–1952 Sowieci wydobywali surowiec do budowy własnej bomby atomowej.

„Katharsis” (ebook w formacie epub, kindle mobi) to nie tylko misternie poprowadzona, pasjonująca opowieść o ludziach wciągniętych w wir historii i o uczuciach, które bez względu na okoliczności decydują o naszych wyborach.
Między przemytnikami, bandytami, agentami służb specjalnych, spolszczonymi Grekami i ukrywającymi się w Egipcie nazistami Maciej Siembieda snuje ponadczasową i ponadnarodową opowieść o dobru i złu, zagadkach tożsamości, próbach życia w zgodzie ze sobą, a wreszcie o polityce, będącej najbardziej plugawą i fałszywą dziwką, jaką nosi ta ziemia.

Brawurowe, godne greckiej tragedii zakończenie powieści „Katharsis” pozostawia czytelnika oszołomionego nie tylko kunsztem pisarskim autora, ale także konfrontacją z pytaniami, które od zawsze stawia nam literatura – o granice naszej wolności, zależność od zrządzeń losu oraz cenę prawdy, która nie zawsze nas wyzwala.

„Katharsis” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.

Zobacz też ebooki i audiobooki, których autorem jest Maciej Siembieda >>.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 24.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.05 zł publio.pl
mobi epub
31.43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.44 zł virtualo.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33.90 zł empik.pl
mobi epub
od 33.29 zł
(dla stałych klientów)
36.99 zł ebookpoint.pl

Maciej Siembieda - inne e-booki

E-booki podobne do "Katharsis"