Jaka będzie Polska za 20 lat? Jacek Inglot wsiadłszy w literacki wehikuł czasu przemierza przyszłość kreśląc dwa możliwe scenariusze losów Polski i świata. Wedle jednej z alternatywnych wizji przyszłości nasz kraj jest mocarstwem prowadzącym ryzykowną walkę o dominację na wschodzie kontynentu. Druga wizja jest bardziej pesymistyczna, Polska przeżywa głęboki upadek i pogrąża się w otchłani. Dwa zupełnie odmienne scenariusze przyszłych wydarzeń, oba niepokojąco wiarygodne.

Książka ta to mocna political fiction niosąca niepokojące pytania nie tylko o przyszłość, ale także o teraźniejszość. Niekonwencjonalny pomysł, fascynująca opowieść o przyszłych losach Polski niestroniąca od ostrych, kontrowersyjnych sądów.

 

- w jakim kierunku zwierzamy? Co nas czeka w 2037 roku?

- czy zaleją nas imigranci?

- czy Europa zdoła powstrzymać rozprzestrzenianie się terroryzmu?

- czy dojdzie do wojen religijnych i dominacji islamu?

- czy Unia Europejska się rozpadnie?

- czy wyczerpiemy zasoby naturalne i wprowadzimy przymusową eutanazję?

- czy na wschodzie Putin odbuduje imperium rosyjskie, któremu nikt nie będzie w stanie się przeciwstawić?

- czy Stany Zjednoczone utracą dominującą pozycję na świecie?

- czy doprowadzimy do wojny polsko-polskiej?


Dwie fabularne, przerażające wizje przyszłości Polski, udzielą nam odpowiedzi na powyższe pytania.

 

W opowiedzianej barwnym, soczystym i sugestywnym językiem historii możemy przenieść się w czasie, by sprawdzić, czy czeka nas świetlana przyszłość, czy raczej apokalipsa. A może nic się nie zmieni?


Żyjemy doprawdy w dziwnych czasach, i jestesmy przeświadczeni, że to, co się obecnie dzieje na świecie, przekracza granice naszej wyobraźni. Czy na pewno? A może najdziwniejsze dopiero przed nami i może przekonamy się o tym w przyszłości wcale nie tak bardzo odległej?