ISBN:9788364094460

Kompania słoni

Autor: Vicky Corke

Wydawnictwo: Grupa Medium

Oszczędzasz: 53%

Porywająca historia niezwykłego bohatera i zwierząt, które pomagały w ratowaniu życia w czasie  II Wojny Światowej

Niezwykłość tej opowieści dotyczy jednego człowieka - Jamesa Howarda Williamsa, znanego także jako "Elephant Bill" i słoni, które stały się nierozerwalną częścią jego życia. Rozumiał je, dbał o nie, leczył je i kochał. I pracował z nimi w Birmie dwadzieścia dwa lat, aż do wojny. Potem razem walczyli.

Słonie są wpisane w kulturę Birmy i do 1941 roku stanowiły ważną część systemu handlu drewnem. Pracowały w tartakach, przy transporcie i składowaniu pni tekowych. Kilka tysięcy słoni zatrudniała firma Bombay Burmah Trading Corporation. Dla niej pracował też Williams.

Kiedy Japończycy opanowali ten kraj w 1942 roku, zmieniła się sytuacja ludzi i słoni. Wiele słoni z opiekunami zostało przez Japończyków przymusowo wcielonych do służby wojskowej. Tysiące, bez opieki, w poszukiwaniu pożywienia powędrowały do dżungli. Trwało to jednak chwilę. Potem rozpoczęła się o nie walka. W dżungli zastępowały dżipy, na grzbietach przenosiły towary i ludzi.

Williams widział w nich żołnierzy, których inteligencję i możliwości fizyczne chciał wykorzystać do celów wojskowych. Zaczął je gromadzić i chronić. Pod koniec 1942 roku utworzono Kompanię Słoni, którą dowodził. Przy ich pomocy zbudowano setki mostów przez strumienie, rzeki i wąwozy, co pomogło XIV Armii Brytyjskiej oskrzydlić i rozgromić Japończyków w Maithili.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 18.58 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
39.90 zł publio.pl
pdf
18.95 zł gandalf.com.pl
pdf
od 5.40 zł
(dostęp online)
20.25 zł ibuk.pl
pdf
24.30 zł zinamon.pl
pdf
27.00 zł swiatebookow.pl
pdf
27.00 zł woblink.pl
pdf
od 30.65 zł
(dla stałych klientów)
34.06 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Kompania słoni"