ISBN:9788364407802

PRL i skok do neoliberalizmu

Autor: Andrzej Walicki

Wydawnictwo: Fundacja Oratio Recta

Andrzej czuł się zobowiązany do dokończenia pracy nad książką, którą traktował trochę jak postawienie kropki nad „i” w swoim dorobku publicystycznym oraz swój polityczny testament.

Ze wstępu Joanny Schiller-Walickiej

Profesor pokazuje, że nie można zbudować obiektywnej oceny PRL przy pomocy mitologizacji zasług opozycji politycznej i autogloryfikacji kombatantów, którzy stworzyli wygodną dla siebie wersję historii.

Z recenzji prof. Stanisława Bielenia

Zawarte w książce teksty są również dokumentem osobistej jego wrażliwości czy wręcz przeczulenia na sprawy polskie, co nadaje im dodatkowego, unikatowego znaczenia.

Z recenzji prof. Adama Chmielewskiego

Andrzej Walicki (1930–2020), historyk idei, profesor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, Australijskiego Uniwersytetu Narodowego w Canberze oraz Uniwersytetu Notre Dame USA), członek Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych prac z zakresu myśli rosyjskiej, polskiej filozofii narodowej, historii marksizmu i liberalizmu. Laureat  Nagrody im. Eugenia Balzana (Włochy) – najważniejszej europejskiej nagrody w dziedzinie humanistyki, za wkład w badanie dziejów myśli rosyjskiej i polskiej. Jego książki i artykuły zostały przetłumaczone na wiele języków. Fundacja Oratio Recta w 2019 r. opublikowała jego książkę O Rosji inaczej.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 18.55 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
18.55 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
19.90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
19.90 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  11.94 zł
w programie Nexto Premium
19.90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 30.53 zł
(dla stałych klientów)
33.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.90 zł empik.pl

Andrzej Walicki - inne e-booki

E-booki podobne do "PRL i skok do neoliberalizmu"