Alexander Blix jest byłym szefem ekipy śledczej, który stracił wszystko: pracę i córkę. Dawni koledzy z policji trzymają go na dystans. Kiedy więc kontaktuje się z nim nieznajomy mężczyzna i ujawnia, że popełnił zbrodnię, która od dwóch lat nie daje Blixowi spokoju, ekspolicjant zostaje z tym sam.

Jego dawna współpracowniczka i była dziennikarka Emma Ramm pracuje właśnie nad sprawą mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo kobiety, który został aresztowany, mimo że ciała ofiary nie odnaleziono.

Byli partnerzy pomagają sobie nawzajem. Ale gdy na miejscu zbrodni zostają ujawnione odciski palców Blixa, Alexander boi się, że dopadły go demony przeszłości. Wiele wskazuje na to, że dawna ofiara przemocy podjęła specyficzną formę terapii…

Ebook „Ofiary” to mroczny thriller opowiadającyo ranach, jakie nosimy w sobie przez całe życie, i o tym, co z nimi robimy.

Ebook „Ofiary” – rekomendacje:
• Mocno napisana i trzymająca w napięciu. (…) Przede wszystkim jest w tej powieści żar i pasja, jakich nigdy wcześniej nie czułem.
– „Dagbladet”, Norwegia

• W przypadku Engera i Horsta suma jeden plus jeden jest większa niż dwa. (…) Jørn Lier Horst i Thomas Enger stworzyli zabawną i dobrze napisaną powieść trzymającą w napięciu.
– NRK, Norwegia

***
W serii kryminalnej „Blix i Ramm na Tropie Zbrodni” ukazały się dotychczas następujące powieści:
• Punkt zero, • Zasłona dymna, • Nieobliczalni i • Blizny.

O autorach ebooka „Ofiary”:
Jørn Lier Horst (ur. 1970) i Thomas Enger (ur. 1973) połączyli swoje siły i stworzyli bestsellerowy cykl thrillerów kryminalnych z Blixem i Ramm w rolach głównych. Na co dzień każdy z nich kontynuuje własną popularną serię powieści kryminalnych, których głównymi bohaterami są: inspektor William Wisting (u Horsta) i dziennikarz Henning Juul (u Engera).

„Ofiary” – jak czytać ebook?
Ebook przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie.
Masz czytnik ebooków (Kindle, PockeBook, inkBook itp.)?
Pobierz plik elektroniczny epub lub kindle mobi i czytaj tak, jak lubisz.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem książki.