Roczna sprawozdawczość budżetowa w jednostkach oświatowych

Autor: Renata Niemiec

Wydawnictwo: Infor

Stron: 84

Opłacalność: 40.38 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Sprawozdawczość, niezależnie od jej zakresu i rodzaju, jest źródłem informacji gospodarczej, a w przypadku jednostek sektora finansów publicznych dotyczy realizacji procesów związanych z gromadzeniem środków publicznych i ich rozdysponowywaniem na realizację ustawowo przypisanych zadań.

Jednostki budżetowe, jakimi są szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, zobowiązane zostały do sporządzania okresowych, w tym rocznych sprawozdań budżetowych i przedkładania ich uprawnionym odbiorcom w terminach wskazanych przepisami prawa.

Warto zapamiętać, że sprawozdania budżetowe stanowią narzędzie kontroli wpływające na wzrost efektywności polityki finan­sowej, co ma przełożenie na sprawne funkcjonowanie jednostek oświatowych.

Budowa sprawozdań budżetowych bazuje na przepisach rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej.

W publikacji przedstawione zostały zagadnienia związane z obowiązkami, jakie wynikają z regulacji prawnych, w tym obowiązki sprawozdawcze w państwowych jednostkach budżetowych i jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego, jakimi są jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe). Ponadto przedstawione zostały zasady sporządzania sprawozdań budżetowych, terminy sprawozdawcze oraz zakres informacyjny wynikający ze sporządzonych sprawozdań.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 33,92

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 30,53 zł
(dla stałych klientów)
33,92 zł ebookpoint.pl
pdf
33,92 zł ravelo.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
33,92 zł ibuk.pl
pdf
35,47 zł gandalf.com.pl
pdf
38,16 zł swiatebookow.pl
pdf
38,20 zł zinamon.pl
pdf
  25,44 zł
w programie Nexto Premium
40,28 zł nexto.pl
pdf
42,40 zł legimi.com
pdf
42,40 zł publio.pl
pdf
42,40 zł virtualo.pl

Renata Niemiec - inne e-booki

E-booki podobne do "Roczna sprawozdawczość budżetowa w jednostkach oświatowych"