Upadek małych firm. Symptomy i strategie wczesnego ostrzegania

Autor: Bogdan Piasecki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Upadki małych firm stanowią powszechne zjawisko w gospodarce i są traktowane jako naturalna konsekwencja procesów w niej zachodzących. Jednak wiedza na temat szczegółów tego zjawiska nie jest powszechnie znana. W praktyce najbardziej jej brak odczuwają menedżerowie i przedsiębiorcy decydujący o funkcjonowaniu firm, jednak konsekwencją nietraktowania tej problematyki z należytą uwagą są także zaniedbania w działaniach legislacyjnych oraz brak koncepcji rozwiązywania problemów małych firm w przypadku zagrożenia upadkiem. W szczególności dotyczy to okresu spowolnienia gospodarczego. Coraz bardziej widoczna staje się potrzeba pogłębienia wiedzy w tym zakresie i jej praktycznego zastosowania w małych firmach.

Treści zawarte w książce umożliwiają weryfikację powszechnie panujących opinii na temat powodów upadku małych firm w Polsce w ostatnich latach i zdefiniowanie symptomów, które poprzedzają taki upadek. Autorzy koncentrują się na: doświadczeniach z krajów europejskich w zakresie zapobiegania niepowodzeniom gospodarczym, analizie przyczyn i symptomów upadku małych przedsiębiorstw, identyfikacji ich barier i progów rozwojowych oraz omówieniu strategii wczesnego ostrzegania i wyjścia z zagrożenia upadkiem.

Publikacja jest skierowana nie tylko do środowisk naukowych i studentów zarządzania, ale także „praktyków gospodarczych” – przedsiębiorców, menedżerów małych przedsiębiorstw oraz decydentów, doradców i pracowników instytucji otoczenia biznesu.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 9,36

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
9,36 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
14,00 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
14,04 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
14,04 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Upadek małych firm. Symptomy i strategie wczesnego ostrzegania"