ISBN:9788375827699

Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania

Autor: Marcin Matuszewski

Wydawnictwo: Złote Myśli

Oszczędzasz: 21%

Jak dzięki kursowi szybkiego czytania szybciej zdobyć wiedzę potrzebną do osiągnięcia sukcesu?

Już niedługo możesz zacząć czytać dużo szybciej i dzięki temu zdobyć więcej wiedzy potrzebnej Ci do osiągnięcia sukcesu i zrealizowania swoich celów.

Chcesz się rozwijać, ale nie masz na to czasu? Potrzeba Ci jeszcze wiele wiedzy, aby spełnić swoje marzenia, a tymczasem nie masz kiedy nawet przeczytać jednej książki w miesiącu? Obowiązki, praca zabierają Ci zbyt dużo czasu i nie starcza Ci go na samodoskonalenie?

Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji? Więcej i ciężej się uczyć? Zrezygnować z przyjemności w życiu? A może porzucić marzenia o sukcesie, bo nie dajesz sobie rady i nie masz odpowiedniej wiedzy?

NIE! Gwarantuję Ci, że możesz osiągnąć i dokonać tego wszystkiego, o czym od zawsze marzysz. Jestem przekonany, że możesz zdobyć całą wiedzę potrzebną Ci do spełnienia swoich marzeń i to bez ciągłej harówy, nieprzespanych nocy, a tylko dzięki nauczeniu się sposobów szybkiego czytania.

 • Nigdy więcej rezygnowania z przyjemności "bo musisz zdobywać wiedzę".
 • Nigdy więcej siedzenia nad książkami po nocach.
 • Nigdy więcej wrażenia, że się nie rozwijasz i nic nie robisz, aby osiagnąć swoje cele.

  W jaki sposób Ty też możesz nauczyć się szybkiego czytania i czy kosztuje to dużo wysiłku?

  Na pewno doszły do Ciebie różne reklamy zachęcające do nauki szybkiego czytania. Może nawet próbowałeś się uczyć tego sposobu. Być może słyszałeś o ludziach, którzy czytają książki w 20 minut. Czy Ty też możesz osiągnąć podobny poziom? Czy wogóle to możliwe, żeby normlany człowiek doszedł do takiego poziomu? Niedługo sam się o tym przekonasz. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, na czym naprawdę polega nauka szybkiego czytania.

  Możliwości nauki szybkiego czytania masz wiele. Możesz chodzić na stacjonarne kursy, gdzie będziesz pracować w grupie i z wykładowcą. Zaletą takiego szkolenia jest obecność nauczyciela, który ma większe doświadczenie i potrafi Ci pomóc z typowymi problemami. Wadą jednak jest sztywny czas zajęć, do którego musisz się dostosować, a co nie zawsze się udaje. Dodatkowo taki kurs zwykle jest dość drogi i kosztuje nawet 700-2000 złotych.

  Drugą możliwością jest samodzielna nauka z książek. Największą zaletą tego sposobu nauki jest elastyczny czas zajęć (Ty o wszystkim decydujesz) i dość niskie koszty. Wadą jest to, że nauki czytania nie masz poukładanej i właściwie rozłożonej, tak jak jest to na kursach. Brakuje także opieki kogoś z doświadczeniem. Jak widzisz, obie możliwości mają swoje wady i zalety. Ja jednak chciałem pokazać Ci trzecie wyjście.

  Alternatywny sposób nauki szybkiego czytania dla każdego

  Korzystając z publikacji "Praktycznego Kursu Szybkiego Czytania", otwierasz przed sobą zupełnie nowe możliwości. Łączy się w nich skuteczność nauki na drogich kursach stacjonarnych oraz swoboda i elastyczność nauki samodzielnej.

  Wybierając "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania", który Ci prezentujemy, możesz nie tylko samemu decydować, kiedy się uczysz ale i nie kosztuje Cię to dużo (odpadają dojazdy i koszty kursu stacjonarnego). Mimo wszystko, dzięki specjalnej konstrukcji kursu, jesteś fachowo prowadzony za rączkę przez doświadczonego eksperta podczas całego procesu nauki. Kurs został w taki sposób napisany, aby krok po kroku przeprowadził Cię przez proces nauki i jednocześnie pozwolił Ci osiągnąć wysoki poziom szybkiego czytania na koniec.

  To trochę tak, jak gdyby mieć własnego osobistego nauczyciela, który cały czas jest przy Tobie, doradza Ci i prowadzi przez wszystkie części kursu, abyś zdobył najważniejsze umiejętności i nauczył się je wykorzystać.

  Czy nauka szybkiego czytania jest dla każdego? Czy nie sprawi, że będę rozumieć mniej tekstu?

  Szybkie czytanie nie powoduje utraty zrozumienia tekstu, jak przyjęło się myśleć. Wręcz przeciwnie - opanowanie szybkiego czytania pozwala jeszcze lepiej i szybciej opanować tekst.

  Dowód, że nauka szybkiego czytania działa:

  Przeciętny człowiek czyta z prędkością około 200 słów na minutę. Problem w tym, że nasz umysł przyswaja i przerabia informacje znacznie szybciej. Z powodu zbyt wolnego dostarczania informacji, nie wykorzystujemy całego potencjału naszego umysłu i przez to tracimy czas.

  Zostaje nam czas na myślenie niezwiązane z tekstem, które niejednokrotnie nas rozprasza i sprawia, że czytamy i rozumiemy mniej efektywnie. Każdy chyba to przerabiał, kiedy mimo prób skupienia się na czytaniu, rozpraszamy się, a myśli uciekają nam w różne strony. Na końcu się okazuje, że mimo spędzonego czasu nad książka/podręcznikiem, niewiele się dowiedzieliśmy i należałoby na dobrą sprawę jeszcze raz wszystko przeczytać.

  U osób czytających szybko nie następuje ta sytuacja, ponieważ wykorzystują całą moc umysłu na czytanie i rozumienie tekstu. Dzięki temu nie tylko się nie dekoncentrujesz, ale również, dzięki skuteczniejszej percepcji całego zdania, dokładniej rozumiesz jego sens.

  Oto lista korzyści, jakie jeszcze daje Ci skorzystanie z kursu szybkiego czytania

 • Oszczędzasz cenne godziny ze swojego życia,które normalnie stracisz na nieefektywną naukę, spowodowaną wolnym czytaniem, zamiast wykorzystać je na zrobienie czegoś przyjemnego.
 • Opanujesz skuteczne i praktyczne umiejętności szybkiego czytania, które nie tylko zaoszczędzą Ci czasu i wysiłku, ale i również pozwoli lepiej przyswajać wiedzę.
 • Nie musisz nigdzie jeździć i tracić czasu na dodatkowe dojazdy na miejsce szkolenia.
 • Oszczędzasz pieniądze, które normalnie musiałbyś wydać na kurs stacjonarny i np. dojazdy, materiały dodatkowe (książki, płyty itp.)
 • Uczysz się, kiedy chcesz i kiedy Ci się tylko podoba. Masz elastyczny czas na naukę, który dopasowujesz do swoich możliwości.

  Najlepsze jest to, że umiejętność szybkiego czytania przydaje się nie tylko uczniom i studentom, ale przede wszystkim, tym którzy pragną się rozwijać. Jesli chcesz osiągnąć sukces, to potrzebujesz wiedzy, a im szybciej zdobędziesz wiedzę, tym szybciej przyjdzie sukces.

  Jak nauczysz się szybkiego czytania podczas kursu?

  Publikacja została przygotowana w formie praktycznego kursu, który mozesz przerobić w ciągu takiego czasu, jaki Ci się podoba. Przy czym dobrze jest, jeśli poświęcisz przynajmniej cztery godziny w tygodniu na naukę. Wszystkie lekcje i ćwiczenia możesz, przerabiać samodzielnie tak wiele razy, jak chcesz. Ty decydujesz, czy masz dobrze opanowany materiał, czy chcesz go jeszcze powtórzyć. Cały kurs szybkiego czytania składa się z 20 lekcji, na których będziesz ćwiczył umiejętności potrzebne do szybkiego czytania:

 • kontrolę i pracę oczu
 • dwudzielny i trójdzielny rytm czytania
 • antyregresję
 • czytanie mózgiem
 • żonglowanie :) (rozluźnia oczy)
 • rozwijanie słownictwa
 • ćwiczenia zwiększające stopień zrozumienia tekstu
 • wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na szybkość czytania

  Dodatkowo do każdego rozdziału kursu dołączone są specjalne sprawdziany, które kontrolują Twój postęp w nauce i pozwalają Ci zorientować się, w jakim stopniu masz opanowane szybkie czytanie.

  Kiedy już przejdziesz kurs szybkiego czytania…

  Nie obiecujemy Ci, że z dnia na dzień będziesz w stanie czytać pięć razy szybciej i przeczytasz 300-stronicową książkę w 20 minut. Ale pomyśl, jak bardzo przyspieszysz swoją drogę do sukcesu, kiedy zaczniesz zdobywać potrzebną do tego wiedzę dwa

 • Najlepsza cena: eBookpoint
  LUB
  Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

  Znaleziono 8 ofert ebooków od 19.60 zł

  Formaty Cena Księgarnia
  mobi epub pdf
  21.17 zł litres.pl
  mobi epub
  22.50 zł swiatksiazki.pl
  pdf
  od 17.64 zł
  (dla stałych klientów)
  19.60 zł ebookpoint.pl
  pdf
  19.92 zł ibuk.pl
  pdf
  22.41 zł swiatebookow.pl
  pdf
  23.70 zł zinamon.pl
  pdf
    14.94 zł
  w programie Nexto Premium
  24.90 zł nexto.pl
  pdf
  24.90 zł publio.pl

  Marcin Matuszewski - inne e-booki

  E-booki podobne do "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania "