ISBN:9788375875829

Edukacja alternatywna w XXI wieku

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 35%

„Edukacja alternatywna rodzi liczne dylematy zarówno w teorii, jak i w praktyce, dlatego każda okazja do wymiany poglądów, idei, prezentacji rozwiązań teoretycznych i praktycznych, do prowadzenia sporów czy wzmacniania własnych celów i rodzajów zaangażowania – będzie wpisywać się w dobro wspólne, z którego w kolejnych latach będą mogli korzystać inni, choć i nam zapewne ten udział przyda się do czegoś istotnego (zapewne tu i teraz trudnego do wymienienia). Spór o pedagogikę i edukację alternatywną jest podtrzymywany w wielu publikacjach teoretyków i praktyków oświatowych, podczas konferencji, sesji, w mediach oraz w programach i w treściach kształcenia nauczycieli czy wychowawców, ponieważ jest on symptomem nieustającej walki o wolność w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia.
Upominanie się różnych podmiotów oświatowych o prawo do niezależnej myśli i praktyki edukacyjnej jest dla jednych dopominaniem się przede wszystkim o podstawowe prawo człowieka do bycia sobą w każdej sytuacji, do bycia prawdziwym, indywiduum; dla innych zaś – wołaniem o powrót do źródeł i tradycji szkoły jako instytucji wszechwładzy i wszechwiedzy. (...)
Mamy nadzieję, że kolejny monograficzny tom studiów z pedagogiki alternatywnej uruchomi i podtrzyma debatę na jej temat. Zachęcamy do dyskusji, wymiany myśli, poglądów i nowych podejść do edukacji”.

Zbyszko Melosik i Bogusław Śliwerski

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 26.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 30.74 zł
(dla stałych klientów)
34.15 zł ebookpoint.pl
mobi epub
40.01 zł publio.pl
epub
26.00 zł zinamon.pl
epub
27.10 zł gandalf.com.pl
epub
od 6.92 zł
(dostęp online)
28.00 zł ibuk.pl
epub
40.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Edukacja alternatywna w XXI wieku"