ISBN:9788379692293

Wykłady z chemii ogólnej i nieorganicznej dla studentów biologii i biotechnologii (z elementami analizy jakościowej i ilościowej)

Autor: Piotr Seliger

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 161

Opłacalność: 7.16 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 6.90 zł.

 Skrypt zawiera materiał pomocniczy dla studentów I rok kierunku biologia i biotechnologia do wykładów z chemii ogólnej i nieorganicznej prowadzonych na tych kierunkach. Przedstawienie niektórych tematów może być przydatne także dla studentów chemii.
Tematyka skryptu dotyczy: budowy atomu, układu okresowego, wiązań chemicznych, równowagi w roztworach, analizy jakościowej kationów, analiza jakościowej anionów, równowagi kwasowo-zasadowej, analizy ilościowej i alkacymetrii (analizy miareczkowej, wskaźników w alkacymetrii, krzywych miareczkowania mocnych kwasów zasadą i na odwrót ‒ słabej zasady mocnym kwasem, doboru wskaźnika alkacymetrycznego, oznaczenia wodorotlenku sodowego i węglanu sodowego), reakcji redoks (potencjałów redoks, przykładu elektrody wodorowej, szeregu napięciowego metali, równowagi reakcji redoks, reakcji zahamowanych, amfoterycznych substancji redoks, wpływu środowiska na reakcje redoks, wpływu kompleksowania na reakcje redoks, krzywych miareczkowania redoks, wskaźników redoks), potencjometrii, kolorymetrii, kompleksometrii, nazewnictwa i izomerii związków kompleksowych.
Dodatkiem do całości są podstawowe wiadomości o logarytmach: pojęcie logarytmu, jego własności i zapis szczególny logarytmów.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 11.52 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.58 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
11.52 zł ibuk.pl
pdf
12.82 zł swiatebookow.pl
pdf
13.00 zł zinamon.pl
pdf
od 12.93 zł
(dla stałych klientów)
14.37 zł ebookpoint.pl
pdf
14.40 zł woblink.pl
pdf
  9.00 zł
w programie Nexto Premium
16.74 zł nexto.pl
pdf
16.96 zł gandalf.com.pl
pdf
18.00 zł legimi.com
pdf
18.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Wykłady z chemii ogólnej i nieorganicznej dla studentów biologii i biotechnologii (z elementami analizy jakościowej i ilościowej)"