Encyklopedia gender

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 640

Opłacalność: 6.25 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

4 lata pracy, 100 badaczek i badaczy, blisko 200 haseł.

Encyklopedia gender. Płeć w kulturze to przystępnie napisane i obszerne kompendium wiedzy o jednej z prężniej rozwijających się subdyscyplin współczesnej humanistyki. W blisko 200 hasłach podsumowuje stan badań gender studies na Zachodzie i w Polsce; wyczerpująco i merytorycznie wprowadza w historię studiów feministycznych i queer.

Tematyka płci kulturowej dotąd przedstawiana była głównie w mediach stereotypowo i niemerytorycznie, często pełniąc rolę politycznego straszaka w debacie publicznej, lub ograniczana do hermetycznej akademickiej dyskusji. Encyklopedia gender przystępnym językiem opowiada o humanistyce, nie rezygnując z naukowego warsztatu. Polscy czytelnicy nie mieli do tej pory dostępu do tak przekrojowej publikacji na ten temat.

Osoby naukowo zajmujące się zagadnieniem płci kulturowej i studenci, skazani dotąd na żmudne poszukiwania wśród antologii i tekstów źródłowych, znajdą w Encyklopedii gender przekrojowe opracowanie zagadnień współczesnej humanistyki (m.in. z dziedziny nauk społecznych, o sztuce, a także antropologii, filozofii i teorii literatury).

Czytelników początkujących wprowadzą w tematykę płci kulturowej najwybitniejsze polskie badaczki i badacze związani z Instytutem Badań Literackich PAN. Odnajdą oni w Encyklopedii gender wprowadzenie do trudnych niekiedy pojęć i często mylonych kwestii.

Publikacja ta zadowoli jednych i drugich – może być zarówno początkiem przygody z tą fascynującą dyscypliną, fachowym kompendium wiedzy, jak i przydatnym podręcznym słownikiem najważniejszej terminologii. A dzięki bogatej bibliografii Encyklopedia gender zachęca do dalszych poszukiwań. Książka ta z powodzeniem wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym, gromadzi i porządkuje osiągnięcia humanistyki ostatniego półwiecza.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 39,99

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
od 35,99 zł
(dla stałych klientów)
39,99 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub pdf
41,49 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub pdf
42,49 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub pdf
44,99 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub pdf
46,49 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub pdf
  29,99 zł
w programie Nexto Premium
47,49 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub pdf
49,99 zł publio.pl
bez DRM mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,99 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
44,08 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
44,99 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
39,99 zł
(z kodem prom.)
49,99 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
49,99 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
49,99 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
45,00 zł zinamon.pl
bez DRM epub
45,00 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
45,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Encyklopedia gender"