ISBN:9788380150195

Encyklopedia gender

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 640

Opłacalność: 6.01 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

4 lata pracy, 100 badaczek i badaczy, blisko 200 haseł.

Encyklopedia gender. Płeć w kulturze to przystępnie napisane i obszerne kompendium wiedzy o jednej z prężniej rozwijających się subdyscyplin współczesnej humanistyki. W blisko 200 hasłach podsumowuje stan badań gender studies na Zachodzie i w Polsce; wyczerpująco i merytorycznie wprowadza w historię studiów feministycznych i queer.

Tematyka płci kulturowej dotąd przedstawiana była głównie w mediach stereotypowo i niemerytorycznie, często pełniąc rolę politycznego straszaka w debacie publicznej, lub ograniczana do hermetycznej akademickiej dyskusji. Encyklopedia gender przystępnym językiem opowiada o humanistyce, nie rezygnując z naukowego warsztatu. Polscy czytelnicy nie mieli do tej pory dostępu do tak przekrojowej publikacji na ten temat.

Osoby naukowo zajmujące się zagadnieniem płci kulturowej i studenci, skazani dotąd na żmudne poszukiwania wśród antologii i tekstów źródłowych, znajdą w Encyklopedii gender przekrojowe opracowanie zagadnień współczesnej humanistyki (m.in. z dziedziny nauk społecznych, o sztuce, a także antropologii, filozofii i teorii literatury).

Czytelników początkujących wprowadzą w tematykę płci kulturowej najwybitniejsze polskie badaczki i badacze związani z Instytutem Badań Literackich PAN. Odnajdą oni w Encyklopedii gender wprowadzenie do trudnych niekiedy pojęć i często mylonych kwestii.

Publikacja ta zadowoli jednych i drugich – może być zarówno początkiem przygody z tą fascynującą dyscypliną, fachowym kompendium wiedzy, jak i przydatnym podręcznym słownikiem najważniejszej terminologii. A dzięki bogatej bibliografii Encyklopedia gender zachęca do dalszych poszukiwań. Książka ta z powodzeniem wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym, gromadzi i porządkuje osiągnięcia humanistyki ostatniego półwiecza.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 38.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 34.64 zł
(dla stałych klientów)
38.49 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
41.64 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
42.49 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  29.99 zł
w programie Nexto Premium
46.49 zł nexto.pl
mobi epub pdf
49.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
49.99 zł publio.pl
mobi epub
44.99 zł bramynauki.pl
mobi epub
45.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
50.99 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Encyklopedia gender"