SAFA. Nie okaleczajcie mnie

Autor: Waris Dirie

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 272

Opłacalność: 7.92 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

Mała Safa pochodzi ze skrajnie biednej rodziny w Dżibuti. Wychowana w slumsie, została wybrana do roli małej Waris Dirie w ekranizacji światowego bestselleru Kwiat pustyni.

Dramatyczna scena brutalnego obrzezania dziewczynki doprowadza do łez ludzi w kinach na całym świecie. Ale tak naprawdę Safa nie została obrzezana. Waris Dirie jest więc tym bardziej przerażona, gdy dowiaduje się, że dziewczynka wkrótce ma być okaleczona. I robi wszystko, by uchronić ją przed straszliwym losem.  Gdy Waris Dirie pierwszy raz spotyka małą Safę ze slumsu w Dżibuti, powracają bolesne wspomnienia z jej  własnego dzieciństwa. Ale czuje też ulgę: dziewczynka, która ma zagrać w ekranizacji jej historii, Kwiecie pustyni, jest jeszcze nietknięta. Tym większe jest przerażenie Waris, gdy dowiaduje się, że rodzice dziewczynki honorarium za jej udział w filmie chcą przeznaczyć właśnie na obrzezanie córki. Dla Waris to oczywiste: trzeba dziewczynkę za wszelką cenę uchronić przed okaleczeniem. Zawiera z rodzicami umowę: jej fundacja Kwiat Pustyni zadba o to, by Safa otrzymała wykształcenie i będzie wspierać jej bardzo biedną rodzinę aż do uzyskania przez dziewczynkę pełnoletniości.

Cztery lata po ukończeniu pracy nad filmem Waris odwiedza Safę i jej rodzinę w Dżibuti i stwierdza, że mimo umowy Safie nadal grozi poważne niebezpieczeństwo. Po licznych bojach z jej rodziną i wielu perypetiach w Dżibuti i Europie Waris i jej zespół znajdują sposób, by uratować nie tylko Safę, lecz także tysiące innych niewinnych afrykańskich dziewczynek.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 21,55

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19,04 zł
(dla stałych klientów)
21,15 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21,65 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23,32 zł ibuk.pl
mobi epub
23,59 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
26,50 zł virtualo.pl
mobi epub
26,50 zł empik.pl
mobi epub
  15,90 zł
w programie Nexto Premium
26,50 zł nexto.pl
mobi epub
26,50 zł publio.pl
mobi
23,90 zł zinamon.pl
epub
23,90 zł zinamon.pl

Waris Dirie - inne e-booki

E-booki podobne do "SAFA. Nie okaleczajcie mnie"