ISBN:9788380310834

Umysł Andrew

Autor: E.L. Doctorow

Wydawnictwo: Świat Książki

Opłacalność: 14.26 zł/100 stron

Trzymająca w napięciu, błyskotliwa i nowatorska powieść amerykańskiego mistrza, stanowiąca prawdziwy głos naszego czasu - zabawny, badawczy, sceptyczny, szelmowski, wnikliwy. Szalona wyprawa w głąb umysłu człowieka, który ma to do siebie, że nieopatrznie sprowadza nieszczęście na swoich bliskich.

Andrew znajduje się w nieokreślonym miejscu i zwraca się do nieokreślonego rozmówcy. Zastanawia się i opowiada o swoim życiu, o miłości, i o tragediach, jakie doprowadziły go do tego miejsca i tego punktu w czasie, w którym jest obecnie. Jego wyznania stopniowo odsłaniają kolejne warstwy tej niesamowitej opowieści, skłaniając nas do zakwestionowania naszej wiedzy na temat prawdy i pamięci, mózgu i umysłu, osobowości i losu, tego, co wiemy o innych i o sobie samych. Powieść ujmuje głębią psychologiczną i liryczną starannością przekazu. To zaskakujący zwrot i szczególne osiągnięcie w karierze pisarza, którego proza ma moc tworzenia swego własnego pejzażu i którego przewodnim tematem jest, jak stwierdził Don DeLillo, właściwy dla Ameryki "kompas możliwości, w ramach którego zwyczajne życie nabiera historycznego wydźwięku."

E.L. Doctorow jest znany czytelnikom jako autor Ragtime'a, Księgi Daniela, Billy'ego Bathgate'a oraz Marszu

 

"Powieści Doctorowa oddziałują z wielką siłą na każdej swej płaszczyźnie... Jego wrażliwość na język jest doskonale zrównoważona, a dopełnią ją wizja o ogromnym rozmachu."

- JENNIFER EGAN

"E. L. Doctorow to narodowy skarb, w szczególnym tego słowa znaczeniu: Zawdzięczamy mu budowany przez czterdzieści pięć lat twórczej pracy wizerunek nas samych, obraz tego, kim jesteśmy jako naród, obraz tchnący "reformatorskim zacięciem", jak można by to ująć - postrzega nas bowiem z całą jaskrawością i zarazem czułością takimi, jakimi jesteśmy, ale sięga też wzrokiem dalej, ujawniając drzemiący w nas wielki potencjał."

- GEORGE SAUNDERS

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E.L. Doctorow - inne e-booki

E-booki podobne do "Umysł Andrew"